Contemporary Modern Wall System Living Room

Útočí v noci a sají krev. Vyžeňte štěnice ze své postele jednou provždy

Mezi lidmi panuje mýtus, že nepříjemný host v podobě štěnice se objevuje pouze na špinavých a zanedbaných místech. V poslední době se ale ukazuje, že štěnice se rády usídlí i v čisťoučké posteli. Hmyz se může do domu dostat mnoha způsoby. Když ho objevíte, je potřeba učinit rázná opatření a zbavit se ho.

Jak poznat nepřítele

Přítomnost štěnice domácí poznáte velmi snadno. Na těle se vám začnou objevovat nepříjemně svědící červené flíčky. Ústa štěnice jsou vybavena speciálním aparátem, který umožňuje bezbolestné proříznutí kůže. Proto její kousnutí odhalíte až po pár dnech nebo i týdnech, kdy začnou kousnutí svědit. Štěnice se živí lidskou krví a nemá nikdy dost.

Mohlo by vás zajímat:  Když se z postele stane hrozba. Matraci je nutné pravidelně čistit, jinak hazardujeme se zdravím

Pokud v posteli najdete jenom jednoho broučka, můžete si být téměř jisti, že se v nějakém dobrém úkrytu schovávají i další. Prozradí je také typický zápach připomínající koriandr a přezrálé maliny. Vyhledávají skulinky v nábytku, kam kladou bílá vajíčka. Další stopy, které po sobě zanechávají, jsou drobné černé kuličky trusu.

Zdroj obrázku: Freepik

Většinou vám neublíží

Přestože štěnice nepřenáší žádnou smrtelnou chorobu, asi nikdo z nás s nimi netouží sdílet domácnost. Kousance jsou velmi nepříjemné. U velmi citlivých jedinců může kousnutí vyvolat alergickou reakci, která se projeví silným zarudnutím, zhoršeným dýcháním a vyrážkou. Rovněž může přenášet zlatého stafylokoka, který může způsobit masivní zánět v těle. Jedná se ale o velmi vzácné případy. Zdravému člověku s dobrou imunitou štěnice nezpůsobí vážnější problémy.

Mohlo by vás zajímat:  Malou ložnici lze snadno zvětšit optickými triky. Dostatek světla a chytré uspořádání dokážou divy

Jak se jich zbavit

Pokud máte podezření, že se vám doma zabydlely štěnice, musíte dbát na zvýšenou hygienu. Ložní prádlo je potřeba často měnit a prát při teplotě 60 °C. Oblečení po vyprání důkladně žehlete. Nezapomeňte ani na vysávání matrací a okolí postele. V případě, že nic z toho nezabírá, můžete si na pomoc přizvat odbornou pomoc. Počítejte ale s tím, že budete muset na pár dní opustit domov.

Zdroj: https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/guide/bedbugs-infestation
Přidat na Seznam.cz