Jidelna1

Stop večeření na gauči! Chytře uspořádaná jídelna se vejde i do malého bytu

Romantické nebo rodinné večeře by nebyly to pravé bez jídelny. Stejně je tomu i v případě setkání s přáteli. Jídelna je místo, které spojuje rodinu a přátele nad tím, co máme všichni rádi – jídlem.

Jenže celá řada lidí stále považuje jídelnu za přežitek, který si kvůli malé domácnosti odpustí. Často se tak uchylují k večeři na gauči u televize, čímž sami sebe ochuzují o prvek společného jídla, při kterém se setká celá rodina. Jídelnu si ale snadno zařídíte i v malém bytě. A my vám poradíme jak na to.

Mohlo by vás zajímat:  I malé doplňky interiér zútulní a dodají pocit pohody
Zdroj obrázku: Freepik

Zvětšete opticky celý prostor – bílá barva dělá divy

Začněte tím, že celý prostor opticky zvětšíte. To vám sice fyzický prostor nevytvoří, ale ošálíte tak sami sebe a začnete nad celou místností přemýšlet trochu jinak a ve větším měřítku. Prostor rozzáří a zvětší dostatek světla, a to ideálně toho přírodního. V místnosti by tak mělo být co nejvíce slunečního světla a podle toho vybírejte prostor, kam si vaši malou jídelnu umístíte.

Prostor vám také opticky zvětší bílá barva. Podle toho vyberte doplňky do nové jídelny. Stůl, židle, koberečky, ale i prostírání nakupte v co nejsvětlejších krémových odstínech. Nezapomeňte také na stěny, ty vymalujte ideálně zářivě bílou barvou. Tím opticky zvětšíte místnost a zbavíte se pocitu nedostatku prostoru.

Mohlo by vás zajímat:  Žloutnutí listů orchidejí může znamenat nedostatek vody i nevhodnou teplotu
Zdroj obrázku: Freepik

Kupujte kompaktní nábytek, který zabere málo místa

Přichází to nejdůležitější, a to vybavení jídelny novým nábytkem. O jeho barvě máme jasno, volte světlé barvy, co ale tvar a styl? V tomto případě se řiďte tím, že méně je více. Dnešní styly sice přejí skandinávskému nebo provensálskému bydlení, to si ale můžete odpustit. Řiďte se minimalisticky.

Nábytek vybírejte tak, aby byl co nejkompaktnější a zabíral co nejméně místa. Stůl kupte podle toho, aby se dal co nejvíce složit a v základním rozložení měl jen tolik míst, kolik potřebujete. Stejně tak volte i židle, které by měly přesně pasovat ke stolu.

Zdroj: https://www.idealhome.co.uk/dining-rooms
Přidat na Seznam.cz