Zehlicka1

Připálit žehličku jde snadno, vyčistit pak mnohem hůř. Domácí prostředky ale nezklamou

Stačí se jen na chvilku věnovat něčemu jinému a neštěstí je na světě. O čem je řeč? Přeci o spálené žehlicí ploše na žehličce. Je to jev, který se stává velmi často. Nejen že si zničíte oblíbené oblečení, ale také se poté musíte pustit do čištění žehlicí plochy a věřte, že připáleniny se neodstraňují snadno. Můžete si ale pomoci domácími prostředky.

O žehličku je nutné se starat, aby dlouho sloužila

Žehličku byste měli trochu vyčistit po každém žehlení, abyste se zbavili nečistot, které by mohly poničit oblečení. Ještě předtím, než se pustíte do žehlení, se ujistěte, že máte žehličku správně nastavenou a hlavně čistou. Jinak místo vyžehleného oblečení budete mít kousky, ze kterých půjdou udělat hadříky na úklid.

Mohlo by vás zajímat:  Zátka na lahvi s olejem usnadní jeho nalévání
Zdroj obrázku: Freepik

Každý kousek oděvu bude mít na štítku uvedenou teplotu, kterou dodržujte, abyste oblečení nepropálili nebo ho jinak neznehodnotili. Jestli máte tričko nebo kalhoty s potiskem, nezapomeňte, že lépe se bude žehlit z rubové strany. A jak je to se samotným čištěním žehličky? Ta musí být studená, jinak byste si popálili prsty. V obchodech najdete mnoho produktů, které jsou určené přímo na čištění žehličky, ale můžete vyzkoušet prostředky, které najdete doma v kuchyni, jsou levné a budou stejně účinné.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny od jídla a nápojů vyčistí dobře domácí prostředky

K čištění si vezměte měkký hadřík a prostředky z kuchyně

Měkký hadřík z mikrovlákna bude nejlepším pomocníkem, stejně jako dalších přípravky, například ocet nebo jedlá soda. Při čištění dávejte pozor na kabel a také hrubá místa. Jestli chcete použít ocet, nemusíte se bát jeho zápachu. Půl sklenice octa zahřejte, přidejte lžičku jedlé sody a promíchejte. V roztoku namočte hadřík a vyčistěte žehlicí plochu.

Zdroj obrázku: Freepik

Do hadříku můžete také žehličku zabalit a nechat roztok hodinu působit. Následně jen stačí žehličku otřít suchým hadříkem. Myslete na to, že hadřík musí být vlhký, ale nikoli mokrý, protože by mohl žehličku poškodit. Dobře bude fungovat také kuchyňská sůl. Tu stačí nasypat na papír a ten žehličkou vyžehlit. Citronová šťáva se hodí na všechny modely žehliček. Stačí do ní jen namočit hadřík, vyždímat a můžete začít s čištěním.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-an-iron
Přidat na Seznam.cz