Hand Washing 4818792 1280

Na čisté koupelně bychom nechali ruce. Odolné usazeniny lze přitom vyčistit jednoduše

Koupelna patří mezi místa, která jsou nejvíce znečištěna. Vlhké klima podporuje růst bakterií, choroboplodných zárodků a také plísní. Je to pravděpodobně jeden z důvodů, proč se úklid v koupelně podobá práci, která není nikdy vidět. Výsledky budou buď krátkodobé, nebo zanedbatelné. V článku poradíme, jak vyčistit koupelnu od usazenin.

Řešením nemusí být jen čisticí prostředky, ale i přírodní přípravky a směsi

Příprava domácích směsí je jednoduchá, bezpečná a přípravky budou fungovat. Obchody se v dnešní době předhánějí v tom, kdo bude mít lepší výrobek. Škodlivé látky mohou způsobit alergie nebo kožní problémy. Už naše babičky používaly domácí prostředky, které fungovaly stejně dobře jako dnešní prostředky z obchodů.

Mohlo by vás zajímat:  Zdá se čistá, přitom je plná nebezpečných patogenů. Tato místa v koupelně jsou riziková
Zdroj obrázku: Pixabay

Jedlá soda, citron a ocet poskytnou skvělé výsledky čištění. Perfektní jsou v boji proti obtížným nečistotám, plísním nebo skvrnám. K přípravě budete potřebovat půl hrnku bílého octa, šťávu z jednoho citronu a půl hrnku jedlé sody. Smíchejte ocet se šťávou a sodu dejte do samostatné misky. Směsí nastříkejte špinavé povrchy v koupelně a nechte působit tři minuty. Poté nasypte jedlou sodu, pět minut počkejte a vyčistěte houbou, kartáčkem nebo hadříkem. Nakonec opláchněte horkou vodou a osušte.

Pomůže citron i jablečný ocet, doma byste měli mít i peroxid vodíku

Šťávu z poloviny citronu smíchejte s půlkou sklenice jablečného octa. Hotovou kapalinu nalijte do rozprašovače, nastříkejte na špinavé povrchy a nechte působit. Poté setřete hadříkem nebo houbou. Peroxid vodíku je skvělým pomocníkem při úklidu koupelny. Smíchejte čtvrt hrnku se stejným množstvím vody a směs také nalijte do rozprašovače.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistý sprchový kout rozzáří každou koupelnu. Spolehněte se na známé pomocníky

Plíseň, skvrny a usazeniny zůstávají v prostorech mezi dlaždicemi. Můžete je odstranit parafínem, stačí potřít koncem bílé svíčky špinavé oblasti. Prostor mezi dlaždicemi můžete osvěžit směsí vody a peroxidu vodíku. Použijte tvrdý kartáč nebo houbu.

Zdroj: https://puracy.com/blogs/cleaning-tips/how-to-remove-hard-water-stains-quickly-easily
Přidat na Seznam.cz