Na čisté koupelně bychom nechali ruce. Odolné usazeniny lze přitom vyčistit jednoduše

Koupelna patří mezi místa, která jsou nejvíce znečištěna. Vlhké klima podporuje růst bakterií, choroboplodných zárodků a také plísní. Je to pravděpodobně jeden z důvodů, proč se úklid v koupelně podobá práci, která není nikdy vidět. Výsledky budou buď krátkodobé, nebo zanedbatelné. V článku poradíme, jak vyčistit koupelnu od usazenin.

Řešením nemusí být jen čisticí prostředky, ale i přírodní přípravky a směsi

Příprava domácích směsí je jednoduchá, bezpečná a přípravky budou fungovat. Obchody se v dnešní době předhánějí v tom, kdo bude mít lepší výrobek. Škodlivé látky mohou způsobit alergie nebo kožní problémy. Už naše babičky používaly domácí prostředky, které fungovaly stejně dobře jako dnešní prostředky z obchodů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jedlá soda, citron a ocet poskytnou skvělé výsledky čištění. Perfektní jsou v boji proti obtížným nečistotám, plísním nebo skvrnám. K přípravě budete potřebovat půl hrnku bílého octa, šťávu z jednoho citronu a půl hrnku jedlé sody. Smíchejte ocet se šťávou a sodu dejte do samostatné misky. Směsí nastříkejte špinavé povrchy v koupelně a nechte působit tři minuty. Poté nasypte jedlou sodu, pět minut počkejte a vyčistěte houbou, kartáčkem nebo hadříkem. Nakonec opláchněte horkou vodou a osušte.

Mohlo by vás zajímat:  S pavouky v domácnosti zatočí známý domácí mazlíček, ale i úklid pomocí aromatických prostředků

Pomůže citron i jablečný ocet, doma byste měli mít i peroxid vodíku

Šťávu z poloviny citronu smíchejte s půlkou sklenice jablečného octa. Hotovou kapalinu nalijte do rozprašovače, nastříkejte na špinavé povrchy a nechte působit. Poté setřete hadříkem nebo houbou. Peroxid vodíku je skvělým pomocníkem při úklidu koupelny. Smíchejte čtvrt hrnku se stejným množstvím vody a směs také nalijte do rozprašovače.

Plíseň, skvrny a usazeniny zůstávají v prostorech mezi dlaždicemi. Můžete je odstranit parafínem, stačí potřít koncem bílé svíčky špinavé oblasti. Prostor mezi dlaždicemi můžete osvěžit směsí vody a peroxidu vodíku. Použijte tvrdý kartáč nebo houbu.

Zdroj: https://puracy.com/blogs/cleaning-tips/how-to-remove-hard-water-stains-quickly-easily
Přidat na Seznam.cz