Vařená vejce vydrží při správném skladování v lednici až jeden týden

Vařená vejce vydrží při správném skladování v lednici až jeden týden

Vejce patří k oblíbeným potravinám. Používají se do sladkých i slaných jídel. Můžete si je usmažit a dát třeba na snídani nebo k večeři. Výborná jsou i vařená natvrdo. V této úpravě jich má člověk největší zásobu na Velikonoce, kdy jsou vejce jedním z jejich symbolů. Co dělat, když vám vařená vejce zůstanou a vy je nestihnete během jednoho dne spotřebovat?

Jak skladovat čerstvá vejce

Běžně se čerstvá vejce skladují ve dveřích v chladničce, kde na ně bývá vyhrazené speciální místo na poličce. Přitom se jedná o nejméně vhodné místo. Je tomu tak proto, že právě ve dveřích teplota během otevírání neustále kolísá. Tím trpí čerstvost vajec. Je lepší je uložit uvnitř chladničky. Ne však v původní papírové krabici, ale raději v plastové dóze.

Mohlo by vás zajímat:  Přebytečné PET lahve lze využít jako zajímavé květináče

Záleží také na tom, jakým směrem čerstvá vejce v chladničce uložíte. Správně je dát je zaoblenou špičkou nahoru. V ní je vzduchová bublina, která funguje jako ochrana vnitřku vajíčka a která prodlouží jeho trvanlivost.

Zdroj obrázku: Freepik

Vařená vejce vydrží v chladničce až sedm dní

Když dodržíte pravidla pro uskladnění vařených vajec, pak vám bez újmy na kvalitě v chladničce vydrží až sedm dní. Během té doby je pak určitě stihnete zkonzumovat. Je důležité je dát do čisté nádoby a tu přikrýt navlhčenou papírovou utěrkou. Ta zajistí, aby vejce na povrchu neokorala. Nezapomeňte, že vařená vejce se skladují oloupaná ze skořápky.

Mohlo by vás zajímat:  Na malování bytu se pečlivě připravte a ozbrojte se trpělivostí a dobrou náladou

Na kuchyňské lince při pokojové teplotě lze vařená vejce ponechat maximálně jeden den. Ale ne více.

Pozor na zkažené vejce

I když takto uskladněná vařená vejce jsou schopná vydržet ještě další týden, je dobré je denně kontrolovat, jak na tom jsou. Pokud totiž jeví známky zkaženosti, je lepší je vyhodit do odpadkového koše než riskovat, že z nich budete mít nepříjemné zdravotní problémy. Ty se většinou projevují zvracením nebo průjmem.

Zdroj: https://www.allrecipes.com/article/how-to-store-hard-boiled-eggs/
Přidat na Seznam.cz