Drobné octomilky zlikvidujeme věcmi které je nejvíce lákají, stačí vytvořit jednoduchou past

Jistě jsme si jisti, že prevence je většinou účinnější než samotná léčba. A to platí několikanásobně pokud máte ve své domácnosti malé a otravné mušky. Jistě se snažíte domov udržovat v čistotě, odnášíte každý den odpadkový koš, přezrálé ovoce urychleně nějakým způsobem zpracujete. Ale co když tento malý hmyz stále poletuje v domě? Vyzkoušejte následující způsoby, jak se octomilek zbavit.

Nejúčinnější ze všech účinných

Jablečný ocet je kyselý, jde cítit a pro mušky je to stvořené lákadlo. Bude stačit, když naplníte přibližně čtvrt sklenice jablečným octem a přikryjete potravinářskou fólií, kterou ke sklenici přilepíte pomocí lepící pásky. Jakmile budete mít hotovo, propíchejte horní část fólie tenkým předmětem jako je párátko či špendlík, kudy budou octomilky létat dovnitř. Pro tyto malé mušky je jablečný ocet neodolatelný, a než se pořádně rozkoukáte, vaše sklenice bude plná mušek.

Jarový ocet

Chcete vyzkoušet další způsoby, které mušky přilákají do své pasti a vy se jich tak zbavíte? Vyzkoušejte jarový ocet. Do skleničky s octem nakapejte několik kapek mycího prostředku na nádobí a znovu postupujte jako u jablečného octa. Sklenici přikryjte fólií a upevněte páskou. Vršek fólie propíchejte pro lepší dostupnost muškám. Poté už tekutinu vylijte tam, kam uznáte za vhodné.

Mohlo by vás zajímat:  Všemocný ocet nesmí chybět v žádné domácnosti. Možnosti jeho použití jsou opravdu široké
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ovoce s papírem nebo mléko, cukr a pepř

Další možný a účinný způsob, jak se zbavit octomilek, ale i větších much. Vezměte sklenici, na dno položte kus ovoce – nejlépe jablko a srolujte papír do tvaru kužele. Jakmile budete mít kužel z papíru hotový, vložte jej úzkou stranou do sklenice. Nyní jste vytvořili takový trychtýř. Octomilky vletí dovnitř trychtýřkem, ale už se nedostanou ven. Pokud ani tyto tři způsoby pro vás z nějakého důvodu nejsou vhodné, můžete si připravit následující tři suroviny:

  • mléko
  • cukr
  • pepř

Vezměte si kastrol, alespoň litrový a nalijte do něj 450 mililitrů mléka, 110 gramů cukru, 50 gramů mletého pepře a zahřívejte vše po dobu deseti minut. Veškerou tekutinu nechte vychladit a poté přelijte do větší míse. Po tomto lahodném nápoji mušky jistě neodolají.

Víno, nejlépe to červené

Octomilky milují ocet, ale i červené víno. Všimli jste si někdy, jak rády octomilky sedají na hroznové víno, které donesete domů? Než dopijete své oblíbené lahodné červené víno, myslete na to, abyste na spod láhve nechali doušek i pro mušky. Octomilky do lahve jednoduše vletí, ale dostat se zpět kvůli úzkému hrdlu už bude problém.

Mohlo by vás zajímat:  Otravné octomilky nalákejte do pasti. Nachystané hostině neodolají a dají pokoj
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Přidat na Seznam.cz