Díky přípravku ze dvou ingrediencí se na obrazovce televize nebude usazovat prach

Díky přípravku ze dvou ingrediencí se na obrazovce televize nebude usazovat prach

Televize je součástí každé domácnosti, tedy skoro každé, ale i tam, kde se nevyskytuje, se najde jiný displej, na který sedá prach. Špinavá obrazovka je noční můrou snad každé hospodyňky, protože nepomáhá ani pravidelný úklid, prach se usazuje na povrch závratnou rychlostí a vytváří dojem, že se v dané domácnosti vůbec neuklízí. Není tomu samozřejmě tak, ale prachové částice na televizní obrazovce bývají typickým znázorněním statické elektřiny při hodinách fyziky. Naštěstí existuje domácí přípravek, který s tímto nešvarem zatočí.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí zavlažovací systém udrží pokojové rostliny během dovolené při životě

Čištění obrazovky televize

Každá místnost, jak se říká, jako klícka, jen televize v obýváku tento dojem kazí? Rozhodně není třeba propadat panice. Televizní obrazovka přitahuje prachové částice vlivem statické elektřiny, prach se tak na tomto typu přístroje rychleji hromadí, k tomu je více vidět, protože tento druh spotřebiče bývá umístěn ve středu místnosti nebo tak, aby byl všem na očích. Dopadající sluneční paprsky pak odhalí množství nashromážděného prachu. Co v takové chvíli dělat? Jako první pomoc poslouží suchý hadřík, pomocí kterého se krouživými pohyby prach odstraní.

Mohlo by vás zajímat:  Červen je ideální čas pro sběr léčivých bylin
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na škrábance

A čím obrazovku utírat? Rozhodně ne papírovou utěrkou, běžnou mycí houbou nebo kusem látky, které mohou povrch poškrábat. Mnohem vhodnější je použít utěrku nebo hadřík z mikrovlákna a na povrch netlačit, aby nedošlo k poškození. Čisticí prostředky není vhodné používat napřímo, protože mohou poškodit vnitřní elektroniku zařízení. Jemné krouživé pohyby jsou zcela dostačující, jen prach se může objevit po pár hodinách opětovně. Jak tedy obrazovku očistit vhodnějším způsobem?

Domácí roztok proti prachu

Právě v těchto případech pomůže domácí roztok, který zabrání hromadění prachu. Recept je velmi snadný, postačuje smíchat destilovanou vodu a běžný kvasný lihový ocet v poměru 1 : 1 a tímto roztokem ošetřit obrazovku televizoru, ale také notebooku, tabletu, nebo dokonce mobilního telefonu. Přípravek se aplikuje na utěrku z mikrovlákna a následně se s ní povrch dokonale otře. Zmizí šmouhy i prach, ten se navíc tak rychle neobjeví.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/distilled-water-is-best-to-cle-93353
Přidat na Seznam.cz