Woman Hand Put Money Coins Into Wooden House Table Saving Money Buying House Financial Concept Saving Money Buy House

Náklady na vytápění sníží revize topného systému a kvalitní izolace

Podzim se blíží a s ním i obávaná topná sezona. Právě z té máme po zkušenostech z minulých let o to větší strach. Jak tedy zajistit, aby nás tato zima nezruinovala? Dnes vám přinášíme několik tipů, s kterými přestanete mít z vysokých účtů za elektřinu, plyn či teplo takový strach. Pro více informací nás jistě nezavírejte a naopak čtěte dál.

Zkontrolujte topení i kotel

Před každou sezónou je třeba zkontrolovat cokoli čím topíte. Ať už je to krb, kotel či ústřední topení, každá technika potřebuje svoji údržbu a to obzvláště po létě, kdy nebyla využívaná. Kotel vám například může špatně těsnit nebo vám u topení nemusí jen termostat. Toto všechno jsou pak faktory, které dále ovlivní vaši spotřebu energií a tím pádem i vaše zúčtování. Stejně tak je důležité topení odvzdušnit tak, aby se teplo do vytápěných místností opravdu dostávalo. Tento problém často nastává jak v bytových jednotkách, tak v rodinných domech.

Mohlo by vás zajímat:  Jak vybrat dokonalou TV skříňku do obýváku? Projděte si našeho průvodce
woman-warm-sweater-adjusting-temperature-heating-radiator (2)
Zdroj obrázku: Freepik

Netopte přes vaše okna do těch božských

Ne nadarmo se říká, abychom netopili pánu bohu do oken. Málokdo ale ví, že je nutné okna na zimu speciálně nastavit. Minimálně tedy ty moderní plastová. Právě ty mají totiž dva módy – letní a zimní. Letní umožňuje to, že pak obydlí více větrá, protože netěsní tak pevně. Naopak ten zimní nám vevnitř drží teplo a zamezuje jeho nadbytečnému úniku. Režim se dá nastavit snadno pomocí šroubováku. To, že je zimní režim aktivní poznáte tak, že okna či balkonové dveře půjdou hůře otevřít a zavřít.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny potřebují během zimy dostatek pozornosti. Záleží na zálivce i teplotě

Oken se ale týká i větrání. Právě u toho bychom také měli zvolit správný způsob. Celkově je dobré vyvětrat opravdu pořádně po kratší dobu. Vzduch v místnosti se tak vymění, ale zároveň nám pokoj nevymrzne a nemusíme ho tak vyhřívat celý znovu. Také tak zamezíme našemu prochladnutí a onemocnění. Dále také dbejte na zavírání dveří do místností, ve kterých netrávíme tolik času. Teplo nám tam pak zbytečně uniká.

Zdroj: https://www.ramseysolutions.com/budgeting/5-ways-to-lower-your-heating-bill
Přidat na Seznam.cz