Kitchen 2165756 1920 1[1]

Najít na otevřené kuchyni výhody je složité. Jejich majitelé se na jednom ale shodují

Součástí každého domu nebo bytu musí být kuchyně. Současný trend je zcela jasný. Je jím kuchyně otevřená, někdy též označovaná jako kuchyňskou kout. Ne vždy se toto řešení hodí do každého interiéru a mnoho lidí nachází spíše negativní věci. Je ale i několik pozitiv, která potvrzují i samotní majitelé.

První výhoda

Prvním benefitem, který zmíníme, je určitě samotné zvětšení prostoru. Jak reálné, kdy zmizí zdi, tak optické, kdy se daný prostor vizuálně zvětší. Po rozbourání zdí a odstranění příčky mezi obývákem a kuchyní, bude váš prostor větší a vaše duševní kondice bude na lepší úrovni. 

Mohlo by vás zajímat:  Osvojte si 4 jednoduché triky v kuchyni a šetřete každý den peněženku i životní prostředí

Druhá výhoda

Druhou výhodou je sledování televize. Ta teda není tak strašně důležitá, ale je to příjemné, co myslíte? Velké množství žen rády vaří při sledování oblíbeného seriálu či filmu. Ženy tomu říkají: Plácnutí dvou much jednou ranou. Na druhou stranu, pokud žijete sami, jistě otevřený kuchyňský kout uvítáte.

Třetí výhoda

Třetí výhodou je bezprostřední blízkost s vašimi hosty či rodinou. Nemusíte odbíhat do kuchyně za pištící konvicí, aniž by vás nebylo vidět. Také nemusíte přerušovat svou debatu. Bude to příjemné pro všechny.   

Mohlo by vás zajímat:  Je čas na novou kuchyni
Zdroj obrázku: Pixabay

Čtvrtá výhoda

Čtvrtou výhodou je více světla, a také prostor pro vytvoření jídelny, o které jste tak moc snili. Na místo, kde jste zbourali zeď, jednoduše umístěte vámi zvolený stůl odpovídající velikosti prostoru. Také pokud máte malé děti, jistě pro vás bude otevřená kuchyň výhodou. Nemusíte odbíhat a stále na děti uvidíte. Zkuste rozjasnit tyto dva prostory pomocí světlých barev a správného osvětlení. Pokud máte nízké stropy, použijte systematicky rozmístěná bodová světla. Naopak pokud máte vysoké stropy, využijte závěsné stropní lustry. 

Mohlo by vás zajímat:  Varná konvice bude opět zářit čistotou. S vodním kamenem si poradí běžné potraviny

Nevýhody otevřené kuchyně

Otevřená kuchyně musí být vždy uklizená. Jednoduše nemůžete zavřít dveře před návštěvou. Také vůně z vaření se bude linout po celém obývacím pokoji. To stejné platí i pro teplotu a vlhkost při vaření. Při vaření zvyšujeme vlhkost jak v kuchyni, tak i zároveň v obývacím pokoji, proto bude podstatné častěji větrat, aby se vám za nábytkem či hůře větratelných místech nedržela plíseň.

Zdroj: https://www.kitchenstone.com.au/advantage-and-disadvantage-open-plan-kitchen/
Přidat na Seznam.cz