Vedro

Nachystejte domov na extrémní teploty a nevpusťte dovnitř nesnesitelné horko

Blíží se léto a společně s ním i vysoké teploty v bytech a domácnostech. Zejména v místnostech orientovaných na jih dosahují teploty často až ke 30 °C. Přitom běžná pokojová teplota místnosti se pohybuje mezi 20 až 22 °C v závislosti na pohodlí a zvyklostech jejího obyvatele. Nižší teploty se zpravidla označují jako příliš nízké a při větších teplotách lidé trpí nadměrným horkem.

Možností ke snížení teplot v domácnostech je několik, jedna z nich je ale nejefektivnější. Zabraňte přístupu teplého vzduchu do místnosti a vyhnete se zdlouhavému snižování teploty. V tom vám pomohou venkovní rolety, žaluzie a další zařízení, která zamezí přístupu slunečních paprsků do domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Před kočkou doma není nic v bezpečí. Dopřejte jí jinou zábavu než vaše rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Venkovní rolety lépe těsní, na bytovku si je ale nedáte

Velkou roli v regulaci teploty hrají rolety a žaluzie. Ty se dělí na dva typy – vnitřní a venkovní. Venkovní rolety zpravidla izolují teploty lépe. Pořídíte je ovšem za vyšší cenu a občas vyžadují i stavební úpravy. Pokud bydlíte v bytovém domě nebo paneláku, máte smůlu, protože jejich konstrukce zpravidla umístění venkovních prvků neumožňuje.

Exteriérové rolety zabrání přístupu slunečních paprsků do domácnosti a překryjí celou plochu okna. Využijete je i při nočním větrání, kdy rolety nastavíte na mikroventilaci, která vyvětrá domácnost, ale zároveň zabrání přístupu obtížného hmyzu.

Mohlo by vás zajímat:  Ušetřit na provozu mrazáku dokáže každý. Trik s novinami zabere jen pár minut
Zdroj obrázku: Freepik

Větrejte hlavně v noci

Při regulaci teploty dbejte také na správné větrání. Vyhněte se jakémukoliv větrání během dne. Při letních vedrech zavřete všechna okna a dveře otevírejte jen při jejich využívání a okamžitě je zavřete. Studená domácnost velmi rychle a ráda nasaje venkovní teplo a nesprávně větrání zmaří vaše snahy.

Větrejte hlavně v noci, kdy teploty klesají na ideální úroveň. Klima v domácnosti také zlepšíte umístěním vlhkých ručníků na příhodná místa. Vypařující se voda zvlhčí vzduch a vytvoří příjemnější atmosféru.

Zdroj: https://www.foreo.com/mysa/beat-the-summer-heat/
Přidat na Seznam.cz