Koupelna a kuchyně jsou na úklid náročné. I ty největší nečistoty ale hravě zvládnete

Trápí vás haldy nečistot v kuchyni a koupelně? Pokud ano a máte problém si s nimi poradit, jste tu správně. Právě zde najdete ty nejosvědčenější způsoby, jakými se zbavíte nejběžnějších nečistot, které trápí právě koupelny a kuchyně. Některé z nich jdou velmi špatně odstranit, ale pokud budete používat zaručené postupy, zbavíte se velmi snadno i jich. O jaké postupy se jedná a co všechno budete potřebovat?

Zdroj obrázku: Freepik

Dlaždice

Jedním z velmi obtížných úkolů každé domácnosti je vyčištění dlaždic. Pokud se ale budete držet tohoto způsobu, dlaždice jistě vyčistíte snadno. Připravte si pouze čtvrt šálku oxidované vody, polévkovou lžíci tekutého mýdla a půl šálku vody. Všechny tyto ingredience důkladně smíchejte, tím získáte čisticí prostředek na mytí dlaždic. Pak už stačí jen namočit hadr, umýt dlaždice, nechat chvíli pracovat a spláchnout hadrem namočeným pouze v čisté vodě.

Trouba

Pokud vás trápí skvrny potravinového typu, postačí vám pouze čpavek. Nalijte trochu čpavku do vypnuté trouby, zavřete ji a nechte čpavek působit celou noc. V průběhu druhého dne se chopte houbičky, pomocí které troubu zevnitř tímto čpavkem umyjete. Myslete ale také na to, že čpavek vydává nepříjemný zápach, takže může být nutné po umytí trouby chvíli větrat. Není proto dobré čistit troubu touto metodou krátce před očekávanou návštěvou nebo těsně před tím, než budete troubu používat, mohlo by čpavkem načichnout jídlo při pečení v troubě.

Mohlo by vás zajímat:  Plánujete stavět dům nebo renovovat? Inspirujte se architektonickými top trendy roku 2022
Zdroj obrázku: Freepik

Vodní kámen

Pokud vás trápí vodní kámen, přizvěte na pomoc ocet. Ten si dokáže s vodním kamenem poradit nejlépe. Jestli ulpěl v rychlovarné konvi, vyvařte ji s čistým octem. Pokud je problém například na vodovodní baterii nebo kdekoli jinde, přiložte na problematické místo bavlněný hadr namočený v čistém octu. Nechte zhruba 3 hodiny působit, pak půjde vodní kámen snadno setřít obyčejným hadrem.

Zdroj: https://www.greenheartclean.co.uk/blog/how-to-clean-kitchen-and-bathroom-taps/
Přidat na Seznam.cz