Díky kopřivovému hnojivu pokvetou muškáty celou sezónu. Snadno si ho každý připraví sám

Díky kopřivovému hnojivu pokvetou muškáty celou sezónu. Snadno si ho každý připraví sám

Muškáty původem pochází ze severní Afriky, ale hojně se vyskytují také v českých zahradách, balkonech i terasách. Ideální jsou pro lidi, kteří chtějí ozdobit své balkony nebo parapety nádhernou a nenáročnou květinou. Díky jedinému triku se navíc dočkáte velmi krásného a bujného květenství. Vyzkoušejte ho a během pár dnů bude rostlina plná velkých květů!

Jak pečovat o muškáty?

Základní principy péče o muškáty jsou klíčem k tomu, aby byla rostlina zdravá a krásně kvetla. Pravidelné odstraňování suchých listů a odumřelých výhonků zajistí, že se bude rostlina soustředit na růst zdravých částí. Nevystavujte ji přímému slunci a v horkých dnech během léta ji zalévejte dvakrát denně (ráno a večer).

Mohlo by vás zajímat:  Sůl v kuchyni můžeme nahradit bylinkami nebo zdravějšími alternativami

Někdy se může stát, že muškáty přestanou kvést, i když o ně pečujete. Proč se to děje? Mezi nejčastější příčiny patří udržování rostliny při špatné teplotě, málo nebo příliš mnoho slunečních paprsků, nesprávné hnojení nebo málo závlahy. Všechna pochybení lze poměrně snadno napravit a zajistit si krásné muškáty během hlavní sezóny.

Zdroj obrázku: Freepik

Efektivní způsob, jak podpořit květenství

Chcete vědět, jak své muškáty oživit a spolehlivě je přihnojit? Využijte k tomu kopřivu! Na výrobu potřebujete 1 kg čerstvých kopřiv a 10 litrů vody. Rostlinu nasekejte na malé kousky, vložte do kbelíku a zalijte 10 litry vody. Nechte směs odstát po dobu jednoho týdne. Nezapomeňte směs pevně zakrýt kusem látky, aby k hnojivu mohl vzduch, ale nedostal se k němu hmyz.

Mohlo by vás zajímat:  Každá žena má v kuchyni zázračný prášek, který se postará o zářivě čistý domov

Hnojivo z kopřiv je bohaté na vápník, draslík, dusík, křemík, hořčík, železo i minerální soli. Všechny složky mají na muškáty blahodárné účinky. Hnojivo používejte jednou za dva až tři týdny. Toto množství hnojiva by vám mělo vydržet po celou dobu květu muškátů. Díky této tekutině budou květy zdravější a krásnější než v minulých sezónách. A vy si užijete nádhernou ozdobu svých parapetů nebo balkonu.

Zdroj: https://www.mudandbloom.com/blog/nettle-fertiliser
Přidat na Seznam.cz