Happy Young Woman Blue Rubber Using Mop While Cleaning Floor Home

Každá podlaha vyžaduje jiný způsob údržby, všechny ale potřebují pravidelnou péči

Pokud kupujete dům či renovujete byt, vše začíná od podlahy. A jistě se všichni shodneme, že bychom rádi podlahu, která by vydržela navždy. Jenže aby byla krásná po mnoho let, je také třeba jí poskytnout péči. Pokud bychom se o ni nestarali, jistě by byla po čase ošklivá a zničená.

Lakovaná dřevěná podlaha

Dřevěná podlaha je nalakovaná z toho důvodu, aby byla chráněna před znečištěním, poškrábáním a poškozením. Nechoďte po takové podlaze zbytečně s podpatky nebo botami od písku. Takovou podlahu je třeba každý den vysát měkkým kartáčem. Také nepoužívejte velké množství chemických prostředků a příliš vody. Postačí mýdlová voda s trochou octa. Občas je vhodné nanést na podlahu leštidlo či jiný produkt pro ochranu.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z domácnosti vyženou jednoduché triky, po kterých zbyde jen příjemná vůně
Zdroj obrázku: Freepik

Dlaždicová podlaha

Dlaždice by měly být pravidelně vysávané, zametené a poté omyté vodou a šetrným čisticím prostředkem. Záleží ovšem na typu materiálu, který máte. Zvláštní pozornost věnujte spárám, zde se totiž usazuje poměrně velká vlhkost a spáry následně podléhají plísním. Pokud tomu tak je, nekupujte drahá bělidla, která mohou poškodit drahé kachle. Zkuste vyzkoušet obyčejný ocet a jedlou sodu. Smíchejte dva šálky teplé vody a sklenici octa. Poté přidejte jednu polévkovou lžíci sody a zamíchejte. Směs nalijte na spáry a vyčkejte přibližně třicet minut. Poté použijte kartáček na zuby nebo houbičku a spáry vydrhněte.

Mohlo by vás zajímat:  5 dní úklidu, aneb udržte si čistou domácnost každý den

Mramorová podlaha

Podlaha z mramoru je drahá a nanejvýš krásná. Je třeba ji chránit před poškrábáním od nábytku, ale i písku na nohou. Proto se přezouvejte a nechoďte po podlaze v botách. Podlahu se snažte měkkým kartáčem pravidelně vysávat. K umývání je nejlepší použít velmi jemný mop a speciální prostředky na mramorové podlahy. Zde neriskujte s podomácku namíchanými přípravky, ale poskytněte podlaze kvalitní péči se speciálními přípravky.

Zdroj: https://twentyandoak.com/education/solutions/the-definitive-guide-to-floor-care-for-all-flooring-types
Přidat na Seznam.cz