happy-young-woman-blue-rubber-using-mop-while-cleaning-floor-home

Každá podlaha vyžaduje jiný způsob údržby, všechny ale potřebují pravidelnou péči

Pokud kupujete dům či renovujete byt, vše začíná od podlahy. A jistě se všichni shodneme, že bychom rádi podlahu, která by vydržela navždy. Jenže aby byla krásná po mnoho let, je také třeba jí poskytnout péči. Pokud bychom se o ni nestarali, jistě by byla po čase ošklivá a zničená.

Lakovaná dřevěná podlaha

Dřevěná podlaha je nalakovaná z toho důvodu, aby byla chráněna před znečištěním, poškrábáním a poškozením. Nechoďte po takové podlaze zbytečně s podpatky nebo botami od písku. Takovou podlahu je třeba každý den vysát měkkým kartáčem. Také nepoužívejte velké množství chemických prostředků a příliš vody. Postačí mýdlová voda s trochou octa. Občas je vhodné nanést na podlahu leštidlo či jiný produkt pro ochranu.

Mohlo by vás zajímat:  Úžasný citron se doma neztratí. Kromě kulinářského umění se hodí při úklidu
Zdroj obrázku: Freepik

Dlaždicová podlaha

Dlaždice by měly být pravidelně vysávané, zametené a poté omyté vodou a šetrným čisticím prostředkem. Záleží ovšem na typu materiálu, který máte. Zvláštní pozornost věnujte spárám, zde se totiž usazuje poměrně velká vlhkost a spáry následně podléhají plísním. Pokud tomu tak je, nekupujte drahá bělidla, která mohou poškodit drahé kachle. Zkuste vyzkoušet obyčejný ocet a jedlou sodu. Smíchejte dva šálky teplé vody a sklenici octa. Poté přidejte jednu polévkovou lžíci sody a zamíchejte. Směs nalijte na spáry a vyčkejte přibližně třicet minut. Poté použijte kartáček na zuby nebo houbičku a spáry vydrhněte.

Mramorová podlaha

Podlaha z mramoru je drahá a nanejvýš krásná. Je třeba ji chránit před poškrábáním od nábytku, ale i písku na nohou. Proto se přezouvejte a nechoďte po podlaze v botách. Podlahu se snažte měkkým kartáčem pravidelně vysávat. K umývání je nejlepší použít velmi jemný mop a speciální prostředky na mramorové podlahy. Zde neriskujte s podomácku namíchanými přípravky, ale poskytněte podlaze kvalitní péči se speciálními přípravky.

Zdroj: https://twentyandoak.com/education/solutions/the-definitive-guide-to-floor-care-for-all-flooring-types
Přidat na Seznam.cz