Sprchovy Kout1

Udržujte svůj sprchový kout stále čistý, stačí se řídit několika zásadami

Úklid koupelny není příjemný pro nikoho z nás. Většina lidí to přímo nesnáší. Proto je důležité, abyste si to ulehčili, jak to jen jde. Sprchový kout je hlavním bodem úklidu v koupelně a většinou vám to zabere spoustu času. Když budete následovat několik základních pravidel, můžete si práci hodně usnadnit. Po každé koupeli otřete vanu nebo sprchovou vaničku do sucha, aby byla čistá. Jednou za několik dnů použijte domácí čisticí prostředky, které rozpustí usazeniny mýdla a tvrdé vody a odstraní plísně.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje střevíčníky ozdobí parapety krásným květem a pěstovat je zvládne každý
Zdroj obrázku: Freepik

Připravte si správné prostředky

Nejlepší jsou pochopitelně domácí, protože neškodí zdraví a jsou velmi levné. Ocet je v tomto případě nepostradatelným prostředkem. Můžete jej použít k čištění sprchového koutu, ale také k údržbě kohoutků a obkladů v koupelně i v kuchyni. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1 : 1 a nalijte do lahve s rozprašovačem. Kupte si také dostatek jedlé sody, kyseliny citronové nebo denaturovaného alkoholu. Všechny tyto složky vám s úklidem hodně pomohou.

Vypořádejte se s plísní

Jedlá soda by si s plísní měla jednoduše poradit. Pokud ji používáte, nezapomeňte si vždy vzít gumové rukavice, protože je tato látka žíravá a může podráždit pokožku. Připravte si kaši z jedlé sody a vody nebo octa. Vezměte starý zubní kartáček a pusťte se do práce. Nechte kaši hodinu nebo dvě působit a poté ji opláchněte. Plíseň by měla zmizet. Pokud to zcela nepomůže, postup opakujte.

Mohlo by vás zajímat:  Voňavé domácí mýdlo udělá radost. Zapojte fantazii a vyberte si vůni i barvu dle chuti
Zdroj obrázku: Freepik

Chcete-li si ušetřit práci, používejte stěrku. Zabráníte díky tomu vzniku skvrn a usazenin na skle kabiny. Stačí, když po každé koupeli odstraníte vodu gumovou stěrkou. Nezapomeňte také vypustit vodu z vaničky. K čištění skel můžete rovněž použít hadříky z mikrovláken. Díky jejich speciální struktuře vláken dobře absorbují vodu a zabraňují tvorbě skvrn. Díky pár jednoduchým úkonům nebudete muset trávit každý týden hodinu úklidem a můžete ho věnovat mnohem příjemnějším aktivitám.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-a-shower-4580788
Přidat na Seznam.cz