Přírodní čisticí prostředky se postarají o celou domácnost, aniž by obtěžovali zbytečnou chemií

Rádi byste pro úklid domácnosti začali používat přírodní čisticí prostředky, které jsou mnohem levnější než přípravky z obchodu? Dobrá volba! Kromě toho, že ušetříte poměrně velké množství peněz, také uchráníte domácnost od nebezpečných výparů, které se z průmyslově vyrobených čisticích prostředků jen linou. Co všechno za přírodní materiály je tedy vhodné použít právě pro úklid? Přečtěte si níže.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron

Citron má perfektní čisticí a antibakteriální vlastnosti, kromě toho má také velmi příjemnou svěží vůni, díky které zvládne domácnost i perfektně provonět. Výborně se hodí pro čištění trouby či mikrovlnné trouby, do které dáte misku s vodou a polovinu citronu. Pak už stačí jen zapnout domácí spotřebič a následně usazeniny setřít hadříkem. Vymačkanou citronovou šťávu použijete také pro čištění vodního kamene.

Jedlá soda

Co by to bylo za článek, který by se nezmínil o účincích hojně využívané jedlé sody. Jedlou sodu dokážete ocenit nejen při čištění spár mezi dlaždicemi na stěnách, podlahách i sprchovém koutu, ale bude vám nápomocná také při praní. Možná jste to nevěděli, ale jedlá soda má perfektní bělicí schopnosti. Pokud tedy potřebujete vybělit jakékoli prádlo, bez ohledu na to, jestli se jedná o oblečení, ložní prádlo, ubrusy či záclony a závěsy, použijte při praní jedlou sodu, která je univerzálním bělicím prostředkem.

Mohlo by vás zajímat:  Střepy, vejce či olej na podlaze hbitě uklidíte pomocí chytrých triků
Zdroj obrázku: Freepik

Šedé mýdlo

A pokud si přejete prát ještě ekologičtěji a chcete být co nejblíž přírodě, rozhodně nemusíte chodit prát do rybníka, ale kupte si na pomoc obyčejnou kostku šedého mýdla. Právě šedé mýdlo je to nejvíce přírodní, a pokud ho nakrájíte na kostičky, můžete ho použít stejným způsobem, jako kapsli na praní prádla. A má to ještě jednu výhodu, nemusíte přemýšlet o tom, jaké prádlo zrovna perete, protože šedé mýdlo je vhodné jak na praní bílého, tak i barevného prádla různých typů.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/g35665355/eco-friendly-cleaning-products/
Přidat na Seznam.cz