gloves-4017614_1920

Vypadá jako recept na salátový dresing, přitom jde o velmi účinný domácí ekologický čistič

Snažíte se žít v souladu s ekologií? Sledujete nejnovější trendy kolem eko domácnosti? Ukážeme vám jak jednoduchým a rychlým způsobem vkročit na cestu ekologie a žít s nulovým dopadem na životní prostředí, ale také na vaše zdraví, které je velmi ceněné. S ohledem na ekologii se jedná ve většině případů o jednoduchá řešení a chytré nápady, které ušetří přírodu, ale také stav vaší peněženky. Abyste žili ekologicky, bude třeba změnit pouze pár zvyků a návyků. A věřte tomu, že vaše úspory se začnou zvyšovat.  

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Čisticí prostředky

Tento článek jsme věnovali čistícím prostředkům, které mají velký negativní vliv na zdraví člověka a také přírodu. Věřte nebo ne, ale více než 150 tisíc chemikálií se nachází v komerčních prostředcích na čištění, dezinfekci v našich domácnostech. Šílené množství, které je děsivé. A co je nejhorší? Výrobci na obalech výrobků uvádějí pouze několik chemických látek. Jsou to především ty, které jsou nejvíce nebezpečné. Mezi ně patří známý amoniak, formaldehyd, chlor, louh, fosfáty a fenoly. Tyto chemické sloučeniny mohou způsobovat mnoho onemocnění, které to jsou? Alkohol a amoniak běžně se vyskytující v leštidlech na sklo, mohou dráždit dýchací systém a způsobovat různé alergie, včetně astma a kožních vyrážek. Formaldehydy v prostředcích způsobují také astma, ale především zasahují dýchací systém a při častém používání napadá zdravé buňky v těle a v případě chronicky slabé imunity může vyvolat i rakovinné bujení. Níže jsme pro vás připravili recept na citrusový ocet, který dokáže domácnost provonět, ale i řádně vyčistit, a dokonce i vyleštit. Jdeme na to!

Mohlo by vás zajímat:  Čistá toaleta je vizitkou každého domova. Na kupované prostředky ale zapomeňte
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Citrusový ocet

Na jeden litr tekutiny budete potřebovat:

  • citronová kůra ze dvou citronů
  • cukr 2 lžíce
  • vlažná voda

Připravte si litrovou láhev a umístěte do ní natrhanou a omytou kůru z citronů. Poté ji zasypte cukrem. Do konvice či kastrolu dejte 900 mililitrů vody a povařte ji alespoň jednu minutu. Poté vodu odstavte a nechte ji vychladnout přibližně na 30°C. Cukr a kůru zalijte vodou a celou láhev protřepte, aby se suroviny promíchaly. Takto připravenou a zavíčkovanou lahev umístěte na šest týdnů na tmavé místo. Po šesti týdnech tekutinu přeceďte a můžete ekologicky uklízet – levně a bez chemie.   

Zdroj: fogyas.info, Autorský text
Přidat na Seznam.cz