Interior 1822511 1280

Usazeniny v toaletě jsou obzvláště odolné, osvědčené metody rozhodně nezklamou

Zažloutlé usazeniny v toaletě jsou velmi nevzhledným jevem. Jedná se o působení tvrdé vody a bakterií, které se zde běžně vyskytují. Zbavit se takového problému není jednoduché, ale také ne nemožné. Nemusíme běžet do drogerie pro chemický přípravek, abychom usazeniny odstranili. Na dosah ruky máme prostředky ověřené našimi babičkami a maminkami, vyzkoušejte je také.

Ocet je velkým pomocníkem

Jedná se o účinný a zároveň nejlevnější způsob, jak se zbavit usazenin. Před použitím byste měli odstranit co nejvíce vody z toalety. Poté do mísy nalijte litr octa, nastříkejte ho na stěny toalety a všude, kde se usazeniny vyskytují. Nechte působit několik hodin a důkladně umyjte vodou a kartáčem na toaletu.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto šikovné triky pomohou umýt podlahu během chvilky a zanechají ji dokonale krásnou

Destilovaný ocet a jedlá soda

Je usazenina natolik silná, že si s ní samotný ocet neporadil? Kombinujte ho s jedlou sodou. Optimální poměr pro obě suroviny je jeden šálek octa a čtvrt šálku jedlé sody. Hotovou směs naneste na nevzhledné skvrny a nechte alespoň půl hodiny působit. Poté opět kartáčem očistěte a opláchněte, hotovo.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jedlá soda a kyselina citronová

Směs z těchto dvou surovin vám také může pomoci. Smíchejte čtvrt šálku jedlé sody a čtvrt šálku kyseliny citronové. Navlhčete stěny toalety a vysypte směs po celé toaletě. Obě suroviny začnou šumět, tak se nelekejte. Nechte působit půl hodiny a poté postupujte jako u sody a octa.

Mohlo by vás zajímat:  Moderní a praktická, to je indukce. Vyžaduje ale speciální péči, aby byla roky krásná

Jedlá soda pro odstranění zápachu

Jedlou sodu lze také využít jako lapač pachu. Jak jistě víte, takové usazeniny na toaletě také nevábně zapáchají, proto doporučujeme, abyste jednou týdně nasypali sklenici jedlé sody do toalety a po patnácti minutách ji opláchli.

Cola a tablety na protézu

Cola má dokonalý odvápňovací účinek, takže bude stačit, když nalijete litr coly do toalety, počkáte půl hodiny a spláchnete, popřípadě dočistíte kartáčem. Podobně působí i tablety na čištění zubních protéz. Vhoďte pár tablet na noc do toalety a ráno spláchněte. Můžete také využít sílu tablet do myčky.

Zdroj: https://www.hometalk.com/25513764/q-toilet-sediment
Přidat na Seznam.cz