Dishwasher 3186136 1920

Ruku v ruce s přírodou. Domácí prostředek na mytí nádobí už nikdy nevyměníte

Denně lidské tělo čelí nástrahám chemických produktů. Pro tělo jsou vysoce nebezpečné a jsou obsažené například v plastu nebo dezinfekcích na toaletu. I takový prostředek na nádobí je plný chemikálií. Mycí prostředky obsahují i alergenní látky a konzervanty, které dráždí pokožku a může se na ní objevit ekzém. Jar má vyšší zásaditost, která naruší ochranný kyselý film kůže a následně vzniká ekzém. Možná jste se nechali zmást informacemi na obale, které tvrdí, že je produkt šetrný k pokožce, ale věřte, že to tak není – složení produktu mluví za vše. Celkově jsou tyto produkty považovány za toxické a neekologické. Jistě už ale dávno víte, že takový mycí prostředek se stejnou mycí schopností lze vyrobit i doma. Možná jste se k tomu ještě nedostali, ale jsme si jistí, že teď je ten správný čas.  

Mohlo by vás zajímat:  Koupelnu je třeba čistit pravidelně, s několika pravidly to ale zvládnete levou zadní
Zdroj obrázku: Pixabay

Výroba mycího prostředku

Vyrobit si doma můžeme nejen prostředek na mytí nádobí, ale i prací gel, odličovací mléko a mnoho jiného. Věřte, že žít ekologicky se jistě pro zdraví vyplatí. Možná strávíte více času přípravou, ale nakonec můžete ušetřit peníze. Co budete potřebovat:

  • mýdlové vločky,
  • jedlou sodu,
  • oblíbený éterický olej,
  • vodu.
Zdroj obrázku: Pixabay

Postup přípravy mycího prostředku

Nejdříve ohřejte jeden a půl hrnku vody na teplotu přibližně 45 °C a poté do vody vysypte 40 gramů mýdlových vloček. Pokud nemůžete sehnat mýdlové vločky, pořiďte přírodní olivové nebo kokosové mýdlo. Vše míchejte, dokud se mýdlo nerozpustí. Poté přidejte 30 gramů jedlé sody a vše opět promíchejte. Nyní si zvolte éterický olej podle vaší libosti. Doporučujeme citronový nebo levandulový. Stačí, když do tekutiny nakapete pět kapek oleje. Věděli jste, že průměrná česká rodina umyje ročně 18 000 příborů a 6 000 sklenic? Je to velké množství a takový mycí prostředek může být jistě úsporou. 

Přidat na Seznam.cz