White Window Flowers

Mouchy odpudí vůně vanilky, levandule nebo muškátů

Zimní čas má velkou výhodu v tom, že nás doma neotravuje protivný hmyz. Ten je zalezlý někde ve svém úkrytu a čeká, až začnou teplé dny, aby mohl opět vzlétnout. Nikdo nestojí o to, aby mu doma létaly mouchy nebo komáři. Jak se jich účinně zbavit?

Pořiďte si síť do oken

Praktickou vychytávkou je síť proti hmyzu, která se dává do okna. Účinně zamezí tomu, aby vám otevřeným oknem mouchy či jiný hmyz do interiéru vlétli. Můžete proto nechat okno otevřené klidně i celou noc a nemusíte se bát, že budete mít ráno pokoj plný nepříjemně bzučících komárů.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje potřebují ideální teplotu a správnou dávku hnojiva

Mouchy odradí některé pachy

Kromě výše uvedeného způsobu mouchy odradí některé pachy, které jim nevoní. Je to hlavně levandule úzkolistá, jejíž květy mají velmi intenzivní vůni. Určitě ji znáte. Někteří si dávají sušené květy levandule mezi prádlo, aby ho provoněly. Zároveň odpuzují hmyz, kterému nevoní.

Vyplatí se proto doma mít tuto rostlinu. Stejné využití mají také pelargonie a tymián. I jejich vůni mouchy nesnáší a budou se raději místu, kde se vyskytují, vyhýbat. Proto je dejte na parapet, kde budou působit jako překážka.

Mohlo by vás zajímat:  Na usazenou mastnotu v kuchyni vyzkoušejte domácí čisticí prostředky, výsledek vás ohromí
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prostředky na odpuzení much

Na parapetu oken lze pěstovat výše uvedené rostliny, případně proti mouchám použít domácí prostředky, které je odpudí. Mouchy nemají rády vanilku. Tak jim ji dejte do cesty, aby se vaší domácnosti vyhnuly obloukem. Můžete přidat esenciální olej s vanilkou do vody v misce a tu nastražit do okna na parapet.

Případně ho nalijete do lahvičky s rozprašovačem a postříkáte jím interiér. Ten získá charakteristickou vůni vanilky a mouchy půjdou nepříjemně bzučet někam jinam. Je to jednoduchá, praktická a účinná metoda, která stojí za vyzkoušení. Podobně fungují sáčky se sušenou mátou, tymiánem nebo rozmarýnem, které můžete v blízkosti oken pověsit. I jejich vůně je mouchám protivná.

Zdroj: https://a-z-animals.com/blog/smells-flies-hate/
Přidat na Seznam.cz