electric-lawn-mower-green-grass-background-top-view (1)

Péče o trávník v létě: roli hraje správné zalévání, sekání i hnojení

Se spalujícím žárem léta je velmi důležité věnovat trávníku náležitou péči a pozornost, které potřebuje, aby přežil a prosperoval. Vysoké teploty a snížené množství srážek mohou představovat problémy pro zdraví trávníku, ale se správnými strategiemi a péčí můžete zajistit, že tráva zůstane zelená a krásná po celé letní měsíce. V tomto článku vám přinášíme základní tipy a postupy, které vám pomohou postarat se o trávník během horkého letního období.

Zalévejte moudře

Zavlažování je kritickým aspektem péče o trávník, zejména během horkého léta, kdy se vlhkost rychle odpařuje. Zalévejte hluboko, ale méně často, abyste podpořili růst hlubokých kořenů. Snažte se poskytnout trávníku asi 3–5 cm vody za týden včetně srážek. Zalévejte brzy ráno, abyste minimalizovali odpařování, a poskytněte trávníku dostatek času na vysušení před večerem, čímž se sníží riziko chorob.

Mohlo by vás zajímat:  Hortenzie obsypaná květy je chloubou každého zahradníka. Známe tajemství jejího dokonalého vzhledu
Zdroj obrázku: Freepik

Upravte svůj postup sečení

Zvyšte výšku sečení trávy, aby byla stébla trávy delší. Vyšší tráva stíní půdu a zabraňuje jejímu rychlému vysychání. Delší stébla trávy také podporují silnější růst kořenů, díky čemuž je trávník odolnější vůči tepelnému stresu. Vyvarujte se sekání více než jedné třetiny výšky trávy najednou, protože to může trávu šokovat a bránit její schopnosti zotavit se.

Hnojte a dávejte pozor na plevel a škůdce

Aplikujte před letními měsíci vyvážené hnojivo s pomalým uvolňováním, které trávníku poskytne základní živiny. Hledejte hnojivo s vyšším obsahem dusíku pro podporu růstu. Řiďte se pokyny na obalu hnojiva a vyhněte se přehnojování, protože to může vést k nadměrnému růstu a trávník je pak náchylnější k poškození teplem.

Mohlo by vás zajímat:  Potřebu vody na zahradě sníží využití dešťovky a mulčování

Slabé a namáhané trávníky může napadnout plevel a škůdci. Pravidelně kontrolujte svůj trávník a okamžitě řešte případné zaplevelení. Použijte vhodné herbicidy nebo zvažte přirozené metody kontroly plevelu, abyste udrželi nežádoucí rostliny na uzdě. Kromě toho dávejte pozor na běžné škůdce a podnikněte nezbytné kroky ke kontrole jejich populací dříve, než způsobí značné škody.

Zdroj: https://bioadvanced.com/lawn-care-keeping-lawns-healthy-summer-lawn-watering-guide
Přidat na Seznam.cz