moucha1

Mouchy jsou nejen otravné, přenáší vážné choroby. Ochraňte před nimi celou domácnost

S přicházejícími jarními měsíci naši domácnost začínají okupovat všudypřítomné a dotěrné mouchy. Tento hmyz je nejen otravný, mouchy také patří k velmi častým přenašečům bakterií, virů a s nimi spojených nemocí. Domácnost zamořená mouchami se tak velmi snadno stane nehygienickou a může být i zdraví nebezpečnou.

V našich klimatických podmínkách se za rok vylíhne přibližně 7 až 8 generací much. Jestliže tak vaši domácnost na jaře navštíví zamilovaný páreček, na podzim můžete mít z domácnosti pěkné semeniště tohoto odporného a bzučivého hmyzu. Jak se tedy much snadno zbavíte?

Zdroj obrázku: Freepik

Zabraňte mouchám vstupu do domácnosti

Jestliže je to ve vašich silách, opatřete vaši domácnost sítěmi a moskytiérami proti hmyzu. Zvenčí na okna natáhněte rámy s okenními sítěmi, které zabrání vniknutí hmyzu otevřenými okny dovnitř. Sítě proti hmyzu mají navíc i tu výhodu, že zamezí vstupu nejen mouchám, ale i dalším otravným druhům.

Trápí-li vás mouchy pod pergolou a v dalších otevřených prostorech, natáhněte nad ní moskytiéru. Tyto speciální sítě zabrání vstupu mouchám a zároveň jsou navržené tak, aby umožňovaly snadný průchod osob tam i zpět. Kromě much navíc nevpustí i komáry a můry.

Mohlo by vás zajímat:  Plovoucí podlaha splní vysoké nároky na bydlení a zároveň se dobře udržuje
Zdroj obrázku: Freepik

Využijte přírodní repelenty

Přirozeným lákadlem pro mouchy jsou odpadky. Ve volné přírodě si mouchy rády pochutnávají právě na zkaženém ovoci nebo hnijícím mase. Odsud pak pochází velké množství bakterií, které mouchy přenášejí. Při boji s mouchami domácnost zbavte veškerých odpadků a zbytků z kuchyně. Ty ideálně rovnou vyhazujte na kompost nebo do popelnice a neskladujte je v odpadkovém koši.

Na výběr máte také z přírodních repelentů. Mouchám nevoní byliny jako bazalka nebo máta. Když tyto rostliny umístíte poblíž oken, mouchy se vaší domácnosti obloukem vyhnou. Tyto rostliny také odpuzují i většinu ostatního hmyzu jako komáry, šváby nebo moly.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-house-flies
Přidat na Seznam.cz