Blue Fly 4798384 1920

Jsou nejen otravné, přenáší také nebezpečné choroby. Mouchy odeženou oblíbené vůně

Jen se oteplí, vysvitne slunce, vyvětráte a hned jich máte plný dům. Ano, řeč je o mouchách. Jsou otravné, po všem lezou a navíc přenáší mnoho nemocí a škodlivé mikroorganismy. Ještě aby ne, když venku lezou po výkalech a mršinách. Byly provedené studie, které poukázaly na to, že mouchy na svých nohách nosí až šest milionů patogenů. Mohou způsobit tyfus, salmonelu, tuberkulózu a parazitické onemocnění. Zbavte se jich a neohrožujte své zdraví. Prozradíme vám, jak je zneškodnit a co je zaručeně odradí. 

Mohlo by vás zajímat:  5 praktických nápadů, jak využít v domácnosti starý plast

Rostliny, které mouchy odpudí

Mnoho rostlin vydává pachy, které mouchy nemají rády. Proto stojí za to, umístit je na balkon, terasu, do oken, na parapet a jinam. Nejúčinnější ze všech jsou levandule, kapradiny, máta a bazalka. Můžete také kolem oken a dveří rozmístit vlašské listy nebo rozdrcené stroužky česneku. Pokud nechcete pěstovat rostliny, je možné nahradit je éterickými oleji, které nakapete na tampony a umístíte do oken.  

Zdroj obrázku: Pixabay

Past na mouchy

Vyrobte na mouchy jednoduchou past. K tomu budete potřebovat 25 g formalinu, 125 ml mléka a 125 ml vody. Vše řádně promíchejte a nalijte do lahve, kterou umístěte nejlépe ke dveřím nebo na parapet. Vůně těchto ingrediencí přiláká mouchy, které se už z lahve ven nedostanou. Mějte stále na paměti, že tekutina musí být umístěna tak, aby ji například malé děti nevypily. Jinou šikovnou pastí na mouchy budou masožravé rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Provoňte si domov, nejlépe bez chemie a za pár korun
Zdroj obrázku: Pixabay

Zbavte se jich profesionálně

Nejjednodušší bude, když si do dveří a do oken nainstalujete moskytiéru. V dnešní době je výběr těchto pomocníků velmi široký. Pro změnu na balkon můžete použít insekticidní lampy. Je jen na vás, jaký způsob zvolíte, rozhodně mouchy ale odeženete pryč.

Přidat na Seznam.cz