Cute Fluffy Cat Lying Inside Laundry Washer

Množství chlupů v domácnosti zredukuje správná péče o mazlíčky a ocet přidaný do pračky

Češi jsou známí milovníci domácích mazlíčků. V nejedné rodině se nachází kočka, pes, akvarijní rybičky či některý z hlodavců, jako jsou například morčata, křečci, osmáci. Domácnost se zvířaty je obvykle náročnější na úklid, protože ta kožešinová pouští chlupy. A ty mohou být všude. Nejčastěji na podlaze, ale není nouze je mít také na oblečení. Jak se jich zbavit?

Pravidelně zvířata kartáčujte

Máte-li doma kočku či psa, je vhodné o jejich srst pečovat. A to nejen správnou výživou, ale také kartáčováním. Tím se totiž zbavíte chlupů, které línají. Když je kartáčem vyčešete a vyhodíte, nedostanou se pak do domácnosti. Tímto jednoduchým trikem se zbavíte velkého množství chlupů.

Mohlo by vás zajímat:  Praní bot v pračce je snadné, stačí dodržet několik pravidel

Vytírejte podlahy

Chlupy uvolněné ze zvířecí srsti se nejčastěji usazují na podlaze či koberci. Je proto třeba aspoň dvakrát za týden vysávat a namokro vytírat tvrdé podlahy. Tím je zbavíte prachu a zároveň chlupů. Tímto způsobem zajistíte, aby se zvířecí srst nedostala třeba na oblečení nebo jinam v domácnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Když už se vám podaří, že vaše oblečení je plné chlupů vašeho domácího mazlíčka, můžete na jejich odstranění použít váleček na šaty. Ten je opatřený lepivou plochou, na kterou se chlupy nalepí. Ne vždy se ale s jeho pomocí podaří všechny chlupy z oblečení odstranit.

Mohlo by vás zajímat:  Horkovzdušnou troubu snadno vyčistíte domácími prostředky. Péči potřebuje i její příslušenství

Na chlupy platí ocet

Možná vás překvapí, že s chlupy na oblečení vám pomůže obyčejný ocet. Ten je ale třeba přidat při praní prádla místo aviváže. Ocet má změkčující účinky, tkaninu udělá jemnější a zbaví se také statického náboje. Tím přestane na sebe chlupy přitahovat.

Kromě oblečení prospěje ocet také automatické pračce, protože funguje dobře i proti tvorbě vodního kamene. Líbit se vám bude zejména jeho cena, která je poměrně nízká. Ve své podstatě zastoupí funkci aviváže. Nemusíte se bát jeho typické vůně. Ta se během sušení prádla vyvětrá.

Zdroj: https://www.mollymaid.co.uk/franchise/2020/10/08/10-easy-ways-to-get-rid-of-pet-hair-in-your-home/
Přidat na Seznam.cz