Young Couple Love Posing Old Town Cropped Feet

Lak na vlasy dodá botám lesk a ochranu

Lak na vlasy nechybí v žádné koupelně, protože dívky i starší ženy jej milují a je nezbytný pro úpravu stylingu. Málokdo tuší, že tento výrobek má mnohem širší využití než jen na zpevnění účesu. Tužících vlastností lze totiž využít i jinak, například na obrazy malované křídou, ale také na boty. Říkáte si, proč zrovna na obuv? Budete se divit, ale díky laku na vlasy se už nebudete muset při procházkách tak často ohýbat, a nejen to.

Lak na vlasy má mnohostranné využití

Každý ví, k čemu se používá lak na vlasy, slouží zejména k formování a zafixování účesu a k ochraně před povětrnostními vlivy. Využívá se zejména při stylingu, ale jeho vlastností se může použít též na boty, protože stejně jako chrání vlasy, může chránit obuv. Před odchodem z domova stačí postříkat lakem obuv, která tím získá ochrannou vrstvu před dešťovou vodou i před posypovou solí. Stříknout trochu laku se může i dovnitř, aby se vytvořila izolační vrstva mezi ponožkami a vnitřní stélkou.

Mohlo by vás zajímat:  Epipremnum potřebuje dostatek vody a slunce. Pak budou jeho listy vždy ozdobou interiéru
Zdroj obrázku: Freepik

Lak dodá botám lesk

Dochází krém na boty a po ruce není ani jiné mazadlo, kterým by šly boty vyleštit. Je jasné, že na důležitou schůzku musí být boty jako zrcadlo a právě v takové chvíli pomůže lak na vlasy, který se může použít i na lakýrky. Lak jim dodá patřičný lesk, tímto způsobem se navíc mohou ošetřit boty ze semiše a z textilních materiálů. Nanést lak se může rovněž na podrážku, na které se vytvoří protiskluzová vrstva, nehrozí tak ani pád na schodech nebo na vyleštěných parketách.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěné podlahy a nábytek působí velmi útulně, je ale třeba správně je čistit

Tkaničky se už nerozvážou

Co pár kroků se musíte sehnout a zavázat tkaničky? Uvolňování je způsobeno použitými syntetickými vlákny v tkaničkách, proto nepomůže ani dvojitý uzel. Co ale pomůže stoprocentně, je lak na vlasy. Stačí si tkaničky uvázat obvyklým způsobem a na závěr postříkat vršek s uzlem, tkaničky se již tak snadno nerozvážou. Stejným způsobem funguje trik na zipy nebo suché zipy. Jen je nutné dávat při postřiku pozor na oči, vhodnější je aplikovat sprej ve venkovním prostředí.

Zdroj: https://homehacks.co/50-awesome-uses-hairspray-around-home/
Přidat na Seznam.cz