Mikrovlnka ulehčuje život, a to nejen při ohřívání jídla. Inspirujte se zajímavými vychytávkami

Mikrovlnná trouba je dnes součástí téměř každé domácnosti, i když je pravda, že její využití podle mnohých škodí zdraví a snaží se ji používat co nejméně. Kromě ohřevu jídla ale může posloužit také na jiné věci, které vám nyní ukážeme. Nakonec se dozvíte, že mikrovlnka může zdraví prospívat a nemusíte se bát ji používat.

Mikrovlnka jako velký pomocník v kuchyni

Kromě toho, že umí rozmrazovat potraviny nebo je ohřívat, poslouží ještě například k sušení. Jestli máte velké množství hub, rohlíků nebo bylinek, stačí je nakrájet na požadovanou velikost, vložit na talířek a zahřívat dvě minuty. Pokud potraviny nebudou usušené, klidně je v troubě ještě chvíli nechte. Než je vyndáte, počkejte, až vychladnou.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud chcete oloupat rajčata, zbavit slupky lískových ořechů nebo mandlí, můžete také použít mikrovlnnou troubu. Než do ní vložíte ořechy, zalijte je horkou vodou a po vyndání poznáte rozdíl. Jestli chcete oživit koření, které bylo dlouho v otevřeném pytlíku, můžete ho vložit na papírový ručník a na necelou minutu vložit na plný výkon do mikrovlnky.

Mohlo by vás zajímat:  Kokosový olej si své místo v kuchyni už našel, skvělé využití ale najde také jinde

Starší chléb znovu čerstvý a sbohem bakteriím

Celý bochník chleba stačí zabalit do mírně vlhké utěrky, vložit do trouby na plný výkon a několik minut počkat. Chléb bude opět chutný a křupavý. Mikrovlnka pomůže také s odšťavňováním. Pomeranče, grapefruity nebo citrony dejte na plný výkon na 30 vteřin do trouby. Bude lehčí je vymačkat, a získáte z nich dokonce také více šťávy.

Zdroj obrázku: Freepik

V troubě můžete rozpustit med nebo rozmrazit máslo. Stačí několik vteřin a máslo bude rozteklé, stejně jako med bude použitelný do různých druhů těst. Stejným způsobem rozpustíte i čokoládu, ale tu můžete rozpustit také ve vodní lázni na sporáku. V mikrovlnce můžete také dezinfikovat různé materiály. Vložte do ní na tři minuty houbičku nebo hadřík a máte hotovo.

Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/lifestyle/20-uses-for-microwave-that-will-surprise-you-for-sure.html
Přidat na Seznam.cz