Mikrovlnná trouba je v kuchyni velký pomocník, snadno v ní ale ulpí nečistoty

Mezi nejčastěji používané kuchyňské spotřebiče rozhodně patří vedle lednice také mikrovlnná trouba. Díky tomuto multifunkčnímu spotřebiči můžete snadno a rychle ohřát již hotové jídlo nebo také upéct polotovar. Stejně jako všem ostatním částem kuchyně je nutné věnovat čas také úklidu a mytí mikrovlnné trouby. Jak jednoduše se o ni postarat?

Nečistota v kuchyni škodí zdraví

Zvlášť v kuchyni by měl být pořádek a čistota na prvním místě. Vždyť kuchyň je místo, kde každý den připravujete nové jídlo svým dětem i ostatním členům domácnosti, proto je nutné dbát na hygienu ploch i všech kuchyňských spotřebičů.

Pokud nebudete udržovat čistotu a pořádek v troubě, lednici či mikrovlnné troubě, můžete uškodit svému zdraví. Zbytky jídel na stěnách mikrovlnné trouby se mohou brzy přetvořit v plíseň, která nejen nepříjemně zapáchá, ale také dělá velkou škodu celé místnosti i vašemu tělu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduché a rychlé čištění

Zapomeňte na drahé čisticí prostředky plné chemických látek. V mikrovlnné troubě připravujete jídlo pro celou rodinu, proto by v ní neměla být stopa po chemii. Využijte raději přírodní čisticí prostředky, které jsou šetrné nejen k vaší peněžence, ale také k vašemu zdraví i planetě celkově.

Mohlo by vás zajímat:  Domov před pavouky ochrání máta a sítě v oknech. V mnohém však mohou být prospěšní

Pro každodenní čištění mikrovlnné trouby můžete použít vlhký hadřík se solí nebo jedlou sodou. Tímto přípravkem jednoduše odstraníte veškeré denní nečistoty, které se vlivem ohřívání jídla na stěnách a dvířkách mikrovlnné trouby usazují. Nezapomínejte ani na otočný talíř, ten můžete jednoduše vyjmout z trouby a umýt pod tekoucí vodou ve dřezu.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro větší usazeniny či zápach

Pokud je na stěnách či dvířkách trouby více usazené mastnoty, můžete k jedlé sodě nebo soli přidat také pár kapek citronové šťávy. Ta si dokáže dobře poradit s mastnými látkami a tukem.

V mikrovlnné troubě vás může trápit také nepříjemný zápach. Pro jeho odstranění můžete využít trochu namleté kávy, rýži nebo sůl. Tyto ingredience dobře vsáknou veškerou vlhkost, možné plísně nebo zápach do sebe a mikrovlnná trouba bude opět jako nová.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a17694/spring-cleaning-microwave-grime/
Přidat na Seznam.cz