Ochraňte spodní prádlo před zešednutím. Stačí k praní přidat zázračné prostředky

Ochraňte spodní prádlo před zešednutím. Stačí k praní přidat zázračné prostředky

Bílé spodní prádlo je krásné, svěží a vypadá úžasně. Jenže všichni víme, především ženy, že bílé podprsenky stačí dvakrát vyprat a jsou zašedlé. V takových případech přemýšlíme o jejich vyřazení. To stejné platí i pro krásné bílé ponožky či kalhotky. Nevyřazujte je! I takové bílé spodní prádlo lze udržet sněhově bílé – vyzkoušejte způsoby, kterými toho lze docílit.

Přidejte do pračky…

Stačí přidat jednou za několik praní, přibližně po pěti či šesti, jednu polévkovou lžíci boraxu. Osvěží prádlo a bude chránit tkaniny před nevzhledným zašednutím či zažloutnutím. Můžete nalít lžíci boraxu do litru vody a namočit do něj bílé prádlo, poté vyprat běžným způsobem. Také můžete borax přidat do zásobníku pračky.

Zdroj obrázku: Pixabay

Citron a jedlá soda

Dalším bělicím činidlem je jedlá soda smíchaná s octem. Vezměte si jeden citron, rozkrojte ho a pomocí ručního odšťavňovače z něj dostaňte veškerou tekutinu. Poté šťávu smíchejte se třemi polévkovými lžícemi jedlé sody a přidejte do zásobníku na prací prostředek. K tomuto vyrobenému prostředku jistě přidejte i běžný prací prášek, ale hleďte na to, aby nebyl na barevné oblečení.

Mohlo by vás zajímat:  Zbytky od oběda nepatří do kočičí misky! Kočky ke spokojenému bříšku potřebují mnohem víc

Mléko také bělí

Možná vám to přijde divné, ale i takové kysané mléko krásně vybělí zašedlé spodní prádlo. Stačí nalít mléko do lavoru, nechat v něm do rána působit bílé oblečení a druhý den jej vyprat běžným způsobem.

Zdroj obrázku: Freepik

Kypřicí prášek

I takový levný a obyčejný prášek do pečiva lze využít pro bělení spodního prádla a ponožek. Smíchejte balíček prášku na pečení s litrem vody a práškem na praní a do vzniklé tekutiny namočte oblečení. Ráno propláchněte a dejte vyprat do pračky. Můžete také balíček kypřicího prášku nasypat rovnou do zásobníku pračky.

Savo

Pokud nic přírodního nepomáhá, je na čase použít něco silnějšího! Použijte Savo vhodné pro oblečení. Postupujte podle pokynů na obale. Oblečení vybělí a bude hezky bílé. Jen nepoužívejte prostředek často, zničil by tkaniny.

Zdroj: https://www.covermale.com/blog/how-to-keep-white-underwear-white
Přidat na Seznam.cz