Female Hand Pressing Testing Mattress Check Softness Choice Comfortable Mattress Sleep Store Quality Control Hardness Mattress Materials Orthopedic Foam Woman Choosing New Mattress

Matraci vyčistí a vydezinfikuje jedlá soda

Spánek je jedním z nejdůležitějších fyziologických procesů lidského těla. Pomáhá nám s regenerací, která je klíčová k tomu, aby vše fungovalo tak, jak má. Už z tohoto důvodu je prostředí, ve kterém spíme, velmi důležité. Jednou z věcí, která nejvíce ovlivňuje náš spánek, je matrace. Je to ale věc poměrně nákladná a opotřebovává se velmi rychle. Jak zajistit, aby náš spánek negativně neovlivňovala a nebyla hrozbou pro naše zdraví? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Mohlo by vás zajímat:  Poznat čerstvé a kvalitní vejce není těžké, stačí vědět, na co se při výběru zaměřit

Proč je důležité o matraci dobře pečovat

Postel je kus nábytku, který využíváme v podstatě nejvíce. Přeci jen ji v ideálním případě používáme každý den alespoň osm hodin. To bohužel ale znamená také to, že se matrace poměrně rychle opotřebí či znečistí. Je to ale věc poměrně drahá na to, abychom ji každých pár měsíců obměňovali. Nejvíce je matrace náchylná na pot či odumřelé kožní buňky, jejichž výskytu nemáme jak zamezit. Dalším faktorem, který hraje roli ve znečištění matrace, je zvyk jíst a pít v posteli. Ne zřídka se může stát, že se nám povede na postel něco vylít nebo ji něčím ušpinit. V takovouto chvíli je nejdůležitější rychle zasáhnout. U dětí je samozřejmě faktor například i noční pomočování.

Mohlo by vás zajímat:  Při dodržení několika pravidel orchideje pokvetou a dobře porostou
young-man-holding-mattress-bedroom
Zdroj obrázku: Freepik

Jak matraci vyčistit pomocí domácích metod

Odborníci většinou doporučují matraci alespoň jednou za týden vysát. To je takový nejjednodušší způsob, jak ji osvěžit. Tento proces ale můžeme také nahradit použitím jedlé sody. Tato jednoduchá kuchyňská ingredience totiž dokáže zázraky. Navíc ji můžeme použít jak v suché, tak mokré variantě. Pokud chceme matraci jenom zbavit zápachu a v podstatě ji vydezinfikovat, stačí sodou postel posypat. K tomu je ideální sítko. Poté nechte pár hodin působit a vysajte. Vlhká forma je pak dobrá na skvrny. Stačí ze sody udělat pastu. Nechte třicet minut působit a setřete hadříkem.

Zdroj: https://www.thespruce.com/clean-your-mattress-the-natural-way-350742
Přidat na Seznam.cz