Pradlo1

Oblečení si během praní uchová svou původní zářivou barvu díky osvědčeným trikům

Výrobci pracích prostředků si navzájem konkurují v řešení a nabízejí stále novější a novější varianty účinných přípravků. Nemění to ale nic na skutečnosti, že oděvy, které jsou podrobené opakovanému praní, ztrácejí na atraktivitě (rychle vyblednou a mohou také ztratit tvar). Proces může urychlit zhoršující se kvalita materiálů, které se používají při výrobě oblečení.

Jaké prostředky použít k ochraně barvy oblečení?

Použít můžete pepř, ocet, sůl nebo citron, aby se zachovala barva oděvů a zároveň se zabránilo jejich vyblednutí. Pepř pomůže zachovat barvu, stačí nasypat lžičku mletého pepře do bubnu pračky a poté přidat jeden z klasických čisticích prostředků. Pračku nastavte na nízkou teplotu, která oblečení nezničí. Použitím pepře se zbavíte zbytků pracích prostředků a nejlépe bude fungovat na tmavé a černé oblečení.

Mohlo by vás zajímat:  Novomanžele potěší především finanční dar. Předat ho můžeme kreativním způsobem
Zdroj obrázku: Freepik

Aromatická káva nebo čaj pomůže zvýšit intenzitu barev. Jestliže chcete zesílit barvu svého oblečení, nalijte 250 ml sklenice silného čaje do přihrádky na prací prostředek. Sůl funguje stejně jako pepř. Stačí nasypat asi 100 g obyčejné soli do pracího bubnu. Dokonalým bělidlem je citron.

Je to vynikající čisticí a bělicí prostředek

Citronová šťáva je ideální pro praní bílého oblečení a zabraňuje šedivění. Stačí vytlačit šťávu ze dvou citronů a zkombinovat s vodou. Hotovou směs přidejte k praní. Citron pomůže odstranit skvrny, stačí je jen posypat práškem do pečiva a potřít plátky ovoce. Jedlá soda také pomůže. V kombinaci s práškem do pečiva můžete zvýšit účinek přírodních čisticích přípravků.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí prací a čisticí prášky jsou skvělou variantou pro všechny, kteří chtějí používat šetrné prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Do bubnu pračky nasypte jedlou sodu a dva sáčky prášku do pečiva, přidejte prádlo a dejte prát společně s klasickým prostředkem. Pokud se skvrny neodstraní na první pokus, můžete postup opakovat. Nezapomeňte ale, že tímto častým praním se oblečení může dříve zničit. Proto je vhodné u citlivých materiálů čistit přímo skvrny ručním způsobem.

Zdroj: https://speedqueen.com/the-secrets-to-stopping-colors-from-bleeding-and-fading/
Přidat na Seznam.cz