Vysavac1

Málokdo si bez něj dnes už představí život. Šetří čas i námahu

Vysavač je důležitý – šetří nám čas, ale také sílu. Naše prababičky jej neměly a strávily vymetáním prachu v podstatě hodně času. K tomuto kroku využívaly pouze podomácku vyrobené koště, se kterým prach vymetaly z rohu do rohu. S další prací toho měly prababičky až nad hlavu. Ovšem v roce 1901 přišel zvrat a Hubert Booth vynalezl vysavač.

Vysavač

I když byl vysavač vynalezen v roce 1901, jednalo se o neforemnou krabici, která byla těžká a nepraktická. Byla dokonce tak velká a těžká, že ho museli táhnout koni. Takže vzhledem k velikosti a způsobu použití jej nikdo nekoupil. V roce 1906 byl Američanem Jamesem Murrayem vynalezen další vysavač, který byl zhotoven ze stropního ventilátoru a povlaku na polštář. Tento vysavač byl velikostí velmi dostupný a byl oblíbený v domovech tisíců Američanů.

Mohlo by vás zajímat:  Bydlení za socialismu bylo ve znamení šedi a stereotypu. Bydlet ve vlastním nemohl každý
Zdroj obrázku: Pixabay

V roce 1913 byl vynalezen další vysavač, který již opět zmenšil svou velikost a byl schopný vysát jak stěny, čalounění, tak i rohy místnosti. A tak to šlo dále až do dnešní doby, kdy je vysavačů nepřeberné množství.

Skvělá dnešní moderní doba

Díky vyspělé a moderní době vznikly různé vysavače, které jsou dokonce elegantní, moderní a dokážou samy stát, a dokonce i vysát! Používají se vysoce kvalitní materiály pro výrobu, najdeme je v různých velikostech a lze je umístit do jakékoliv domácnosti – za skříň, ale i za dveře. Pokud máme moderní interiér, lze vybrat i takový vysavač, které bude ladit svým luxusním vzhledem a lze ho nechat volně klidně i v obývacím pokoji. Většinou jsou to vertikální vysavače, které jsou hned po ruce, když kolem stolu potřebujete vysát drobky.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit perfektně koberec zvládnete i sami. Vše potřebné najdete v domácnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Tyčové vysavače v dnešní době vedou

Tyčový vysavač je skvělou volbou pro malý, ale i velký interiér. Jedná se o šikovného a kompaktního pomocníka, který lze koupit v různém designu. Lze ho uložit za dveře nebo ho nechat volně na očích. Na rozdíl od hadicových vysavačů s nimi lze skvěle manipulovat i v malých prostorech. Mnoho z nich má také funkci dva v jednom, kdy lze z tyčového vysavače udělat ruční vysavač například na vysátí pohovky či čalounění v autě. Jednoduše jsou praktické a cenově dostupné. Určitě nám ušetří čas, ale i sílu. V dnešní době si bez něj úklid nikdo z nás nedokáže představit.

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Vacuum_cleaner
Přidat na Seznam.cz