Washing Machine 2668472 1280

Se spotřebiči zacházíme špatně a pak se divíme, že nefungují. Vyvarujte se nejčastějších chyb

Každý má doma nějaký domácí spotřebič – televizi, DVD přehrávač a mnoho jiného. Ale jak často jim poskytujete nějakou péči či čištění? Častokrát se mnoho z nás dopouští některých chyb, které krátí spotřebičům život. Jakých chyb se nejčastěji dopouštíme?

Vysavač, jak často ho čistíte?

Aby náš vysavač dlouhé roky fungoval bez poškození, musíme mu poskytnout nějakou péči. Rozhodně ale nestačí vysavači vyměnit pouze sáček. V hadicích a hlavním filtru se hromadí velké množství prachu, který je také potřeba čistit.

Mohlo by vás zajímat:  "Nedám si nic. Máte tu pomalý internet, půjdu radši ke konkurenci," řekl jsem obsluze v restauraci

Myčka na nádobí, do které vkládáme nádobí se zbytky

Doporučujeme, abyste do myčky vkládali nádobí, které na sobě nemá kousky potravy. Ale bohužel pomalu každý z nás tuto chybu dělá. Kousky jídla ucpávají odpad a myčka na nádobí po čase nemyje tak, jak by měla. Nádobí zůstává špinavé a kousky jídla zůstávají přilepené na čistém nádobí. Nezapomínejte všechno nádobí před vložením do myčky očistit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pračka

Prohlížíte pravidelně oblečení, tedy jeho kapsy, než oblečení vložíte do bubnu pračky? Pokud ne, rozhodně děláte špatně. Protože takové mince či dokonce ostřejší předměty mohou poškodit nejen funkce pračky, ale i buben pračky či těsnění. Poté se stává, že těsnění netěsní, jak by mělo, a z pračky vytéká voda. Proto doporučujeme, abyste oblečení před vložením do pračky zkontrolovali.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny je vhodné volit s ohledem na domácí mazlíčky

Mokré oblečení v pračce

A kdo to tak nedělá? Věděli jste ale, že ponechání mokrého prádla v pračce je opravdu špatný zvyk? Nejen, že prádlo po čase zasmrádne, ale podporujete tak růst plísní a vodního kamene, který pračce opravdu škodí. Mokré prádlo můžete nechat v pračce přibližně dvanáct minut. Tento čas se považuje za bezpečný, ale ne každý den. Pračku byste po vyprání měli ihned otevřít a nechat vysušit.

Zapínání prázdné mikrovlnky

Zapínáte mikrovlnnou troubu prázdnou, aby se v ní spálily veškeré bakterie? Rozhodně děláte špatně a krátíte tak životnost přístroji. Pokud mikrovlnou troubu zapínáte, zapněte ji plnou.

Zdroj: https://fcsjax.com/kitchen-appliance-maintenance-mistakes/
Přidat na Seznam.cz