Valecek1

Lepicí váleček se vyplatí mít vždy po ruce. Pomůže i tam, kde by málokoho napadlo

Váleček na čištění oděvů jistě znáte, a pokud máte domácí mazlíčky, tak ho zaručeně používáte velmi často. S jeho použitím vyčistíte oblečení od prachu, vlasů i zvířecích chlupů. Pomoci vám ovšem může i během dne v krizových situacích, jako je sběr rozbitého skla, vyčištění vnitřku tašky nebo rychlé a efektivní odstranění nečistot z nábytku v obývacím pokoji. Některé možnosti jsou netradiční, ale s otevřenou myslí můžete tento malý nástroj využít naplno.

Zdroj obrázku: Freepik

Odstraňte rychle a bezpečně rozbité sklo

Podařilo se vám rozbít sklenici nebo vázu a nemáte po ruce vysavač? Koště a smetáček s lopatkou jsou pochopitelně první záchranou a uklidíte s nimi větší kusy, ale malé střípky mohou být stejně nebezpečné, zejména pokud máte malé děti či domácí mazlíčky. Použijte váleček na prádlo. Budete překvapeni, jak je tento produkt účinný. Po skle nezůstane ani stopy.

Mohlo by vás zajímat:  Ochránit balkon před holuby pomůže síť, specifické pachy nebo speciální dekorace

Odstraní prach a nečistoty z plyšových zvířátek

Má vaše dítě hodně plyšáků? Stejně jako jiné textilie, i plyšáci jsou lapačem prachu. Ne vždy ovšem máte náladu na jejich praní a není to vůbec potřeba. Úplně postačí, když použijete tohoto malého pomocníka, který z nich rychle a efektivně odstraní veškerý prach a nečistoty. Stejně dobře vám poslouží, pokud čekáte hosty a nemáte čas na údržbu pohovky. Během pár minut z ní odstraníte prach a nečistoty, kterých by si vaši hosté zajisté všimli, a budete si moci návštěvu užít v klidu.

Mohlo by vás zajímat:  Na plynovém sporáku je radost vařit. S jednoduchým postupem bude vždy dokonale čistý
Zdroj obrázku: Freepik

Vyčistí stínidlo, kabelku i stěny

Přejeďte válečkem několikrát přes stínidlo nebo jiný povrch v domácnosti, kde je hodně prachu. Během pár vteřin se zbavíte prachu a nečistot a stínidlo i jiné předměty budou vypadat jako nové. Použít ho můžete také pro snadnou údržbu vnitřní strany kabelky. Zapomínat bychom neměli ani na to, že se prach drží i na stěnách v našich domovech. Silnou vrstvu prachu a nečistot můžete také snadno odstranit pomocí válečku na oděvy. Stačí po zdi jen několikrát přejet.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/21-clever-things-you-can-do-with-a-lint-roller-besides-rolling-lint/
Přidat na Seznam.cz