Vánoční stromek nemusí skončit ihned na smetišti. Při správné péči vydrží několik týdnů

Vánoční stromek nemusí skončit ihned na smetišti. Při správné péči vydrží několik týdnů

Voňavý a živý stromek je jedním z nejpopulárnějších a okouzlujících symbolů Vánoc. Do té míry, že jeho přítomnost doma se stala nezbytností, bez které by Vánoce nebyly opravdové. Živý vánoční stromek má však jednu velkou nevýhodu. Dokáže velmi rychle začít opadávat. Nicméně díky jednoduchým trikům můžete stromek udržet při životě mnohem déle.

Dlouholetá tradice

Živý vánoční stromek doma vytvoří magickou a slavnostní atmosféru. Mnoho lidí se rozhodne koupit jej před Vánocemi a vyzdobit mnohem dříve než na Štědrý den. Takový vánoční stromek však rychle začne ztrácet jehličí a může se stát, že nevydrží až do Vánoc. Tomu se lze vyhnout pouze tehdy, pokud se vytvoří správné podmínky a poskytne se mu správná péče. Hodně záleží i na tom, jaký druh stromu jste si pořídili.

Mohlo by vás zajímat:  Žulový náhrobek opět zazáří čistotou. Ten nejlepší prostředek je přitom ten nejlevnější

Kavkazská jedle je jedním z nejtrvanlivějších vánočních stromků, o které pokud správně pečujete, nemusí začít opadávat až dva měsíce. Smrk je zase populární volbou kvůli dostupné ceně, ale trvanlivost tohoto stromu je velmi sporná. Dalším populárním druhem mezi vánočními stromky je borovice, která není tak odolná jako jedle, ale určitě zůstane doma déle než smrk. Má typickou vůni lesa, dlouhé jehličí a díky pevným větvím udrží těžké vánoční ozdoby.

Zdroj obrázku: Freepik

Udržení stromku

Při koupi živého vánočního stromu věnujte pozornost, jak vypadají jeho větvičky. Musí být zelené a pružné a jehličí lesklé a pevně usazené. Na místě řezu musí být dřevo čerstvé. Přiměřenou péčí o vánoční stromek je také poskytnout stromu správnou teplotu. Vánoční strom umístěný v blízkosti radiátorů začne opadávat mnohem rychleji. Pokoj by měl mít asi 20 stupňů Celsia.

Mohlo by vás zajímat:  Tablety do myčky se vyplatí kupovat do zásoby. A to i když doma myčku nemáme

Po zakoupení je nejlepší nechat vánoční strom v chladné místnosti a přinést jej jen pár dní před Vánocemi. Chcete-li strom udržet při životě co nejdéle, musíte mu kromě vody poskytnout i základní živiny. Zalévání vánočního stromu cukrem a slanou vodou je jedním z nejznámějších způsobů použití přírodního kondicionéru pro jehličnaté stromy. Budete potřebovat litr vody, 2 polévkové lžíce cukru a stejné množství soli. Vše smíchejte a zalijte stromek.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/holidays/christmas-ideas/a24803/tips-to-keep-a-christmas-tree-fresh/
Přidat na Seznam.cz