Cistit Varnou Desku1

Dokonale čistá indukční deska je ozdobou každé moderní kuchyně. Díky domácím prostředkům bude jen zářit

Nablýskaná indukční deska je nejlepší ukázkou moderní kuchyně. Jak se o indukční desku nejlépe starat, abyste ji neponičili? Stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel a sáhnout po nenahraditelných domácích prostředcích z kuchyně!

Příprava

Pro začátek se ujistěte, že máte na dosah ruky veškeré potřebné prostředky a nástroje. Budete potřebovat:

  • čisticí prostředek,
  • houbu s jemným, ne příliš ostrým povrchem,
  • papírové utěrky.
Zdroj obrázku: Freepik

Jaký je nejlepší způsob čištění?

Před čištěním se ujistěte, že deska vychladla. Pokud nečistoty nejsou příliš odolné, můžete je vyčistit za pomoci jaru na nádobí. Co však funguje nejlépe na odolné nečistoty? Nabídka je obrovská, ale účinný prostředek si můžete připravit také doma. Jak? Budete potřebovat:

  • filtrovanou šťávu ze tří citronů,
  • 300 ml vařené nebo filtrované vody,
  • 100 g jemnozrnné soli,
  • 50 ml octa.
Mohlo by vás zajímat:  Dřevěný nábytek si zaslouží jemnou a přírodní péči, aby byl stále ozdobou interiéru

Smíchejte vodu s octem, citronovou šťávou a solí. Nalijte směs do hrnce a nechte po dobu 15 minut vařit. Po zchlazení nalijte směs do láhve, nejlépe s rozprašovačem. Hotovou tekutinou postříkejte indukční desku a opatrně ji vyčistěte měkkou houbou. Pokud je nečistota na sporáku odolná, použijte k čištění speciální škrabku pro indukční desky a jemně s ní nečistoty odstraňte.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak po domácku na odolné skvrny?

Pokud se na indukční desce objevily přetrvávající skvrny nebo usazeniny, sáhněte po jedlé sodě a oxidované vodě. Jak přesně je používat? Nasypte jedlou sodu na nečistoty a postříkejte ji trochou oxidované vody tak, abyste dosáhli konzistence pasty. Pastu rozprostřete měkkým hadříkem nebo houbou. Dokáže se vyrovnat s mastnou i silně vysušenou skvrnou, avšak je tak jemná, že nezpůsobí škrábance a poškození. Pečicí pastu na bázi jedlé sody a oxidované vody můžete také použít k čištění trouby, mikrovlnky nebo povrchů z nerezové oceli. Stačí ji aplikovat na nečistoty, chvíli třít krouživými pohyby a pak opláchnout vlažnou vodou.

Zdroj: https://www.ovenclean.com/blog/the-best-ways-to-clean-an-induction-hob/
Přidat na Seznam.cz