Ice Cubes Arrangement Still Life

Led najde doma mnoho praktických využití

Nejčastější využití ledu je samozřejmě při chlazení nápojů. To oceníme obzvláště v parném létě. Ledové kostky mají ale využití daleko více. Je to navíc surovina, kterou může mít doma každý, a to v podstatě v neomezeném množství. Jak tedy led použít k žehlení či obnově starého koberce? Právě to a ještě více se dozvíte v dnešním článku.

Jak se pomocí ledové kostky vyhnout žehlení

Žehlení je neoblíbenou aktivitou mnohých z nás. Přeci jen je zdlouhavé a ještě z něj pěkně bolí záda. Dobrá zpráva ale je, že pokud vlastníte sušičku a formičky na led, možná se žehlení úplně vyhnete. Při sušení prádla totiž stačí vložit kostku ledu k prádlu do sušičky. Při procesu sušení se bude z ledu postupně tvořit pára, která bude prádlo rovnat. Podstatné ale je, abyste sušičku nepřeplnili. V tom případě by pak led nefungoval. Po dosušení stačí prádlo vytáhnout a na chvíli rozložit či rovnou poskládat do skříně. Máte tak hotovo i bez jakéhokoli použití žehličky.

Mohlo by vás zajímat:  Posečenou trávu lze využít jako mulč, hnojivo i ochranu zahradních rostlin
Zdroj obrázku: Freepik

Další využití kostek ledu

V domácnosti můžete led použít ještě k daleko více věcem kromě klasického ledování otoků či chlazení pití. Můžete s ním například opravit prohlubně v koberci. Ty se často tvoří, když necháme nábytek stát dlouho na stejném místě. Snadno je ale opravíte tak, že na místo přiložíte led. Po rozpuštění pak stačí místem pouze několikrát přejet houbou a koberec bude jako nový.

Led se také hodí na odstraňování odolných skvrn či třeba žvýkaček. A to jak z oblečení, tak i z vlasů. Led stačí na žvýkačku přiložit. Chlad z něj pak zajistí to, že žvýkačka ztuhne, či úplně zamrzne. Nemá pak tendenci se táhnout a můžete ji pomocí špachtle snadno seškrábnout. Co se vlasů týče, můžete led zkombinovat například s olivovým olejem a lepkavá hmota bude z vlasů venku na to šup.

Mohlo by vás zajímat:  Sůl vybělí záclony, dodá lesk nádobí a uleví popraskaným patám

Ledem ve speciálních formičkách také můžete zabavit děti. Obzvlášť pokud do něj zamrazíte hračky či přidáte barvivo.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/13-unusual-household-uses-for-ice-cubes-50865
Přidat na Seznam.cz