Closeup Man Preparing Breakfast His Girlfriend N Kitchen

Tipy pro úsporné používání sporáku a trouby

Ceny energií v posledních měsících děsily v podstatě každého. I proto se kolem nás řešilo šetření s elektřinou ještě více než kdy jindy. Málokoho ale napadne, že elektrickým sporákem a troubou spotřebujeme množství elektřiny až za desítky tisíc ročně. Jak tedy s těmito nástroji pracovat co nejefektivněji tak, abychom se najedli, ale ušetřili zároveň? Čtěte dál, pokud chcete vědět více.

Na výběru záleží nejen u plotýnky, ale i u hrnce

Když se rozhodnete vařit, zvažte prvně, jakou velikost hrnce opravdu potřebujete. Od toho se pak také odvíjí, jakou vyberete plotýnku. Příliš malá plotýnka bude totiž hrnec větší velikosti ohřívat zbytečně dlouho. Ta velká bude zase malý hrnec zbytečně opalovat a budete tak topit pánubohu do oken. Vždy si tak dobře rozmyslete, jaké nádobí a plotýnku použijete pro nejoptimálnější výsledky.

Mohlo by vás zajímat:  Koberce jsou vystaveny mnoha skvrnám a nečistotám. I ty nejodolnější ale snadno vyčistíte
Zdroj obrázku: Freepik

Nepřeceňujte svůj hlad

Na co byste také měli myslet, je to, kolik jídla vlastně ohříváte nebo vaříte, to stejné platí i s vodou. Je zbytečné, abyste ohřívali celý hrnec polévky, pokud si z něj dáte jednu naběračku, a stejně tak se nevyplácí ohřívat plnou konvici vody, když si děláte jeden malý hrnek čaje. Čím větší množství hmoty ohříváte, tím je to náročnější na spotřebu tepla, na to vždy myslete.

Nikdy nezapomínejte na úklid

Ačkoli by se to tak nemuselo zdát, úklid má na spotřebu elektřiny při vaření také poměrně velký vliv. Zaneřáděné plotýnky a trouba totiž budou daleko náročnější na rozehřátí než ty čisté. Přeci jen plotýnka pak nemá přímý kontakt s nádobím, ale akorát připaluje špínu, která na ní je. Dodržujte tak základy hygieny a přístroje pravidelně čistěte. Ve většině případů vám na to postačí klasický vlhký hadřík. Pokud chcete provést důkladnější úklid, můžete si vybrat z řady dostupných prostředků nebo sáhnout například po jedlé sodě či kyselině citronové nebo citronové šťávě.

Zdroj: https://hotplatesworld.com/save-money-on-your-electric-stove/
Přidat na Seznam.cz