1706

Tipy pro efektivnější boj s plevelem: postřik, horká voda i mulč

Plevel na vaší zahradě nesmí zůstat. Zbavit se ho bohužel není vždy jednoduchý úkol. Naštěstí existuje hned několik možností, jak ho můžete odstranit ze svého pozemku. Nejde pouze o dlažbu nebo příjezdovou cestu, ale také o samotný trávník. Právě na místě hodně záleží technika, kterou při této činnosti použijete. Vyzkoušet můžete tradiční i modernější možnosti.

Ruční práce

Vytrhávání plevele rukama je nejnáročnější, ale možná nejspolehlivější. Musíte jen počítat s tím, že to zabere poměrně hodně času. Použijte kvalitní rukavice a malé hrabičky. Šikovné bude také malé sedátko, na které si při práci kleknete. Nezapomeňte také na nádobu, do které dáte plevel.

Mohlo by vás zajímat:  Liché ponožky nemusí skončit v koši. Nebojte se vyzkoušet praktické kreativní nápady

Postřiky na plevel

V zahradnictví najdete obrovské množství profesionálních postřiků na plevel. Některé z nich jsou hodně chemické, a proto byste si měli dávat pozor při jejich používání. A hlavně si dávejte pozor na kvetoucí rostliny, ovoce, zeleninu nebo jiné rostliny.

2149432972
Zdroj obrázku: Freepik

Horká voda

Velmi jednoduché je použití horké vody. Na trávníku je to nešikovné, protože si můžete spálit i zdravou trávu. Na chodníku, terase nebo příjezdové cestě ji můžete klidně použít. Stačí, když si uvaříte čistou vodou v rychlovarné konvici a ihned po uvaření ji nalijete na místa, kde máte hodně plevele.

Mohlo by vás zajímat:  Někdo ocet používá jen v kuchyni, ochuzuje se však o jeho dokonalé využití při úklidu

Mulč

Mulč mezi záhony nebo přímo na záhonech zajistí, že vám nebude plevel tolik růst. Nejedná se přímo o techniku odstranění plevele, ale jedná se o skvělou prevenci tohoto problému. Jestli máte možnost, dejte si mulč tam, kde nechcete mít plevel. Použít můžete listí, kartony a další předměty.

Speciální nástroje

Pořiďte si plevelové hrábě nebo jiné speciální nástroje, které vám pomohou s mechanickým odstraněním plevele. Tyto nástroje pro vás budou velmi šikovné, když se rozhodnete pro ruční práci nebo budete potřebovat odstranit plevel pouze na malé části záhonu nebo zahrady.

Zdroj: https://www.almanac.com/weed-control-techniques
Přidat na Seznam.cz