Cinnamon 1971496 1280

Léčivé účinky skořice zná málokdo. Rostliny ochrání před škůdci a pomůže s řadou neduhů

Skořice je oblíbené koření v kuchyni. Při pečení se bez ní jednoznačně neobejdeme. Je chutná a úchvatně voní. Použijeme ji nejen do buchet a vánočního cukroví, ale také na maso. Má protizánětlivé a baktericidní účinky a také dokáže podpořit imunitní systém. Tímto ale výčet použití nekončí! Lze ji využít i na zahradě. Pomůže odlákat komáry, mravence a vypořádá se i s plísněmi.

Na zahradě

U rostlin v květináčích se může objevit bílá nebo šedá plíseň. Je nevzhledná, ale hlavně nebezpečná pro zdraví. Proto bude důležité takovou rostlinu přesadit a vyměnit substrát. Jakmile opatrně odstraníte starý substrát, zasypte kořeny rostliny skořicí. Zasaďte do nového substrátu a horní část hlíny ještě posypte kořením. Skořice poslouží dobře i v případě zlomené větve, stačí řez posypat skořicí, tak zajistíte, že rána nebude napadena škůdci. Na druhou stranu, pokud se vám na zahradě objevují mravenci, posypte jejich cestičky skořicí a jedlou sodou. Pokud nechcete mít mravence v altánu, posypte zem kolem přístřešku a máte vystaráno.

Mohlo by vás zajímat:  Tři způsoby, jak využít staré noviny a kartony v zahradě
Zdroj obrázku: Pixabay

Skořice a zdraví

Skořice díky svým sloučeninám zvyšuje imunitu a působí protizánětlivě, antibakteriálně a antifungálně. Dokáže zatočit s nachlazením a virovými infekcemi. Aby vám v těchto směrech skořice pomohla, je dobré z ní vytvořit sirup. Smíchejte polévkovou lžíci přírodního medu s čtvrt lžičkou skořice a užívejte dvakrát denně. Aby tělo dostatečně využilo schopnosti skořice, bude třeba užívat skořici zvanou cejlonská. Dokonce dokáže zatočit i se zánětem močového měchýře. Stačí namíchat lžíci medu, dvě lžičky skořice a jednu sklenici vody. Směs pijte jednou denně. A pokud vás trápí plynatost, dopřejte si alespoň čtyři hodin před jídlem lžíci medu s půl lžičkou skořice.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/health-benefits-cinnamon
Přidat na Seznam.cz