Malování pokoje nemusí být noční můra. S dobrou přípravou to jde téměř samo

Malování pokoje nemusí být noční můra. S dobrou přípravou to jde téměř samo

Není to nijak složité, ale málokdo to dělá rád. S nechutí můžete snadno zamávat, pokud nezanedbáte přípravu místnosti a zdí. Existuje několik osvědčených tipů, jak být při malování efektivní. Děláte všechny zmíněné kroky? Jestli ne, právě to může být důvodem, proč vám to nejde tak od ruky.

Méně věcí, méně stěhování

Každý ví, že před malováním je zásadní odstěhovat nábytek od zdí do prostoru, nebo ještě lépe do jiného pokoje. Málokdy se stává, že zvládnete pohnout nábytkem, pokud jsou v něm uložené nějaké věci. Nejspíš se právě v tomto bodě začíná zhmotňovat pomyslné peklo všech amatérských malířů.

Mohlo by vás zajímat:  Energie našeho domova ovlivňuje naši náladu i kvalitu vztahů. Osvědčené triky vytvoří pozitivní prostředí

Než nastane čas, kdy vaše zdi budou potřebovat renovaci, věnujte svůj čas třídění starých pokladů. Často skladujeme předměty, které jsme několik let nevyužili, možná jsme dokonce i zapomněli, že je vůbec vlastníme. Když se zbavíme zbytečností, přesun našeho vlastnictví z místa na místo bude značně rychlejší, neboť se množství rapidně sníží.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyhněte se zbytečnému úklidu

Kdo by měl rád uklízení? Snadno si ho usnadníte, pokud pečlivě zakryjete vybavení, které v místnosti zbylo. Nábytek zakryjte plachtou, fólií nebo rozměrnou látkou. Nezapomeňte ani na zásuvky, vypínače, zárubně nebo podlahové lišty. Ty můžete zakrýt pomocí maskovací lepicí pásky. Podlahu zakryjte například vlnitou lepenkou, nebo rozloženými krabicemi.

Mohlo by vás zajímat:  Šikovný lak na vlasy by měl mít doma každý, zachrání mnohé situace

Není nutné mít speciální vybavení. Snadno si poradíte s tím, co najdete doma. Nespoléhejte tedy na štěstí, že barva nekápne tam, kam nemá. V porovnání s hrozícím drhnutím barvy zabere zakrytí zanedbatelnou dobu.

Natřít barvu nestačí

Ještě než začnete malovat, dejte stěnám potřebnou péči. Nejste si jisti, zda je nutné seškrabat předchozí nátěr? Mokrým válečkem přejeďte po zdi, a pokud se barva začne odlupovat, pusťte se do škrabání.

Stěny lze ještě otřít abrazivní houbou, která na sebe naváže prach, nečistoty či zvířecí chlupy. Po ošetření bude barva držet na první dobrou.

Zdroj: https://elitetradepainting.com/blog/10-tips-to-paint-a-room-without-making-a-mess/
Přidat na Seznam.cz