Kukuricny Skrob1

Kukuřičný škrob vylepší nejen oblíbené pokrmy. Skvěle pečuje o oděvy i naši pokožku

Kukuřičný škrob je bílý prášek, který se získává z kukuřičných klasů. Uplatnění najde nejen v kuchyni při zahušťování omáček, ale také v kosmetice, v lékárničce i domácnosti. Škrob je jeden z nejdůležitějších sacharidů v lidské stravě. Neobsahuje žádný lepek, má nízký obsah bílkovin a je snadno stravitelný. Má pozitivní vliv na trávicí systém a přispívá k rozvoji bakteriální flóry v těle. Obsahuje ale také poměrně dost kalorií.

Do kuchyně i na úklid

V kuchyni po kukuřičném škrobu saháme nejčastěji, pokud chceme zahustit omáčku nebo polévku. Občas se přidává i do těsta, aby bylo pečivo nadýchané a měkké. Můžeme v něm také obalit maso namísto klasické strouhanky s vajíčkem. Jednoduše v něm vyválejte nakrájené kotlety a osmažte na pánvi s tukem.

Mohlo by vás zajímat:  Při dodržení několika pravidel orchideje pokvetou a dobře porostou
Zdroj obrázku: Freepik

Kukuřičný škrob je ale také užitečný pomocník při úklidu domácnosti. S tímto práškem můžete vyčistit téměř všechny druhy nečistot a osvěžit si oblečení. Například pokud chcete vyčistit kožené boty bez chemických látek, přetřete je škrobem, budou jako nové. Škrob navíc velice rychle odstraňuje mastné skvrny. Stačí nasypat přiměřené množství na postižené místo, několik minut počkat a poté důkladně vyčistit.

Domácí pleťová maska

Kukuřičný škrob se přidává do mnohých kosmetických přípravků. Důvodem je jeho příznivý vliv na krásu. Zklidňuje pokožku, zmírňuje akné, snižuje produkci kožního mazu a pokožku zmatňuje, aby se neleskla. Navíc je pro pokožku naprosto bezpečný, proto není výjimkou, že je součástí kosmetických přípravků pro kojence nebo pro citlivou pleť.

Mohlo by vás zajímat:  Ochraňte svůj dřevěný skládek před hmyzem a plísněmi
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud chcete svůj obličej rychle vyhladit před důležitou schůzkou nebo jednáním, zkuste škrobovou masku. Stačí smíchat tři lžičky kukuřičného škrobu, pár kapek olivového oleje a trochu vody. Množství zvolte takové, aby vznikla kašovitá konzistence. Vše důkladně promíchejte, nechte několik minut v lednici a poté na osm minut aplikujte masku na obličej. Pokud trpíte na akné, používejte masku jednou týdně.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/cornstarch-uses
Přidat na Seznam.cz