Šampon lze využít i netradičně. Hodí se na vrzající dveře i odolné nálepky

Šampon lze využít i netradičně. Hodí se na vrzající dveře i odolné nálepky

Výběr kosmetiky je poměrně ošemetná věc. Nikdy nevíte, zda vám sedne, či nesedne, a občas na ni prostě zapomenete a po otevření se vám v šuplíku zkazí. Ani tohle ale nejsou důvody pro neuvážené plýtvání. Místo toho zkuste šampon využít jiným, netradičním způsobem a ulevte tak životnímu prostředí i své peněžence.

Jak šampon využít, když vlasům nesvědčí

Umyjete si vlasy, ale i tak je máte druhý den opět mastné, splihlé či příliš suché. I tak se projevuje nevhodně vybraný přípravek. Ovšem není potřeba zoufat. Produkt akorát využijete trošku kreativněji.

Mohlo by vás zajímat:  Připálená žehlička je noční můra každé hospodyňky. S několika triky bude znovu jako nová

Pokud produkt není prošlý nebo se vám na něj neprojevila například alergie, můžete ho použít místo holicí pěny. Jeho konzistence zaručí to, že bude žiletka po kůži plynule klouzat. Toto užití je samozřejmě vhodnější pro ne tolik citlivé části těla, jako jsou například nohy či podpaží.

Jako produkt na vlasy je vhodné šampon použít i na vyčištění hřebenu, popřípadě jiných vlasových doplňků. Stačí je nechat ve vodě se šamponem chvíli odmočit a poté umýt.

Mohlo by vás zajímat:  Obyčejné mýdlo dokáže mnohem víc než jen umýt ruce. Těchto pět triků usnadní život
Zdroj obrázku: Freepik

A co s produktem, který už nechcete použít na tělo?

Možností je mnoho. Šampon se vám bude hodit jak při úklidu, tak jednoduše i při pravidelné údržbě domácnosti.

Jedním z netradičních využití v domácnosti je například promazání pantů. Pokud vám začaly vrzat dveře či šuplík a po ruce zrovna nemáte speciální olej, jednoduše pant promažte šamponem. Rozhodně tím nic nezkazíte a dveře prozatím vrzat přestanou.

Dále šampon můžete využít i jako čisticí prostředek. Tím, že je to přípravek na bázi mýdla, je schopný dobře odmašťovat, ale zároveň je jemný. Použít ho můžete například na utření prachu jak z nábytku, tak z rostlin. Hodit se vám bude i při odstraňování vytrvalých nálepek či etiket. Stačí ho buď rozmíchat ve vodě a směsí pak místo umýt, či přímo nanést na postiženou oblast a pak setřít a vydrhnout.

Zdroj: https://home.howstuffworks.com/green-living/20-uses-for-shampoo.htm
Přidat na Seznam.cz