Kukuricny Skrob1

Kukuřičný škrob je běžný v kuchyni, jeho využití je ale mnohem širší

Kukuřičný škrob zná každá hospodyňka a kuchařka. Je to prášek, který vzniká z tyčinek kukuřičných klasů. Využití má nejen v kuchyni, ale používá se také do kosmetiky. Znají ho v medicíně. S jeho pomocí můžete zahustit omáčku, ale také vyčistit mastnotu nebo osvěžit vlasy. Pojďme se podívat na další tipy, jak škrob doma využít.

Škrob je v práškové formě, nemá žádnou vůni

Kukuřičný škrob si rádi pleteme s bramborovým, který má ale rozdílné vlastnosti. Kukuřičný je bílý, nejčastěji ve formě prášku a má neutrální zápach. Je to jeden z nejdůležitějších sacharidů, který naše tělo pravidelně potřebuje. Zároveň ho mohou konzumovat i lidé, kteří mají intoleranci na lepek. Škrob má pozitivní účinky hlavně na náš trávicí systém. Zlepší funkci tlustého střeva a podpoří trávicí procesy.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché vychytávky udrží rostliny během dovolené zavlažené
Zdroj obrázku: Freepik

I když pro naše tělo má škrob pozitivní vliv, nesmíme ho jíst ve velké míře. Ve 100 gramech totiž najdete 300 kalorií, proto je nutné jeho konzumaci omezovat. Můžete ho využít také v kuchyni, s čímž má mnoho žen bohaté zkušenosti. Používá je k zahuštění polévek nebo omáček. Hodí se také do pečiva nebo koláčů.

Se škrobem můžete vyčistit celou domácnost

Ačkoliv se to o něm moc neví, pomůže v domácnosti s úklidem. Škrob můžete použít na čištění bot nebo odstranění mastných skvrn. Stačí menší množství nasypat na předmět, několik minut počkat a poté vyčistit klasickým způsobem. Kukuřičný škrob je hojně využíván také v kosmetickém průmyslu. Přidává se do přípravků, snižuje akné, matuje pokožku, pro kterou je bezpečný, takže se nemusíte bát používat ho také na malé děti.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje potřebují ideální teplotu a správnou dávku hnojiva
Zdroj obrázku: Freepik

I vy sami si doma můžete vyrobit masku ze škrobu. Budete potřebovat tři lžičky škrobu, trochu vody a několik kapek olivového oleje. Do vody nasypte škrob a přidejte olej. Promíchejte, dejte na pár minut do ledničky a nakonec si masku naneste na obličej. Nechte působit osm minut a poté opláchněte. Jestli trpíte na akné, můžete masku použít jednou týdně. V ostatních případech stačí jednou měsíčně nebo podle potřeby. Pleť bude rozzářená a viditelně mladší.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/cornstarch-uses
Přidat na Seznam.cz