Hřbitovní kvítí rozzáří i zahrady. Po odkvětu nemusí skončit na kompostu, chryzantémy lze snadno přezimovat

Hřbitovní kvítí rozzáří i zahrady. Po odkvětu nemusí skončit na kompostu, chryzantémy lze snadno přezimovat

Chryzantémy jsou často označovány jako hřbitovní kvítí. Je to především proto, že často se tyto květiny kupují na Dušičky. Chryzantémy jsou barevné květiny, které alespoň trochu rozzáří hroby našich blízkých. Tyto květiny se volí na hroby i pro jejich vysokou odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Nevadí jim ani nízké teploty. Jakmile květiny vyblednou, většinou skončí v odpadu mezi ostatními suchými rostlinami. Není ale těžké prodloužit jejich životnost.

Zazimování chryzantémy ve sklepě

Jakmile chryzantémy na hrobech začnou blednout, je nejvyšší čas vzít květiny domů. Přezimování této rostliny je jednoduché. Po odkvětu chryzantému zkrátíme zhruba o 15 cm. Následně ji přesuneme do sklepa nebo garáže. Je důležité, aby byla místnost bez přístupu slunce. Pokud bude hlína suchá, zalejeme ji, ale ne příliš. Květináč vytáhneme až začátkem března a začneme květinu zalévat častěji. Jakmile vyraší nové výhonky, chryzantému rozesadíme do dalších květináčů. Díky zazimování nemusíme utrácet peníze za nové květiny.

Zdroj obrázku: Freepik

Zasazení chryzantém na zahradě

Chryzantémy nemusíme dávat pouze na hroby. Tyto květiny dokážou krásně ozdobit i naše zahrady. Je dobré chryzantémy zasadit do země. Ačkoliv jsou chryzantémy odolné vůči povětrnostním podmínkám a nízkým teplotám, tuhé mrazy mohou způsobit jejich úhyn. Větší šanci přežít zimu mají odrůdy s menšími květy.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí kvas posílí imunitu jako nic jiného. Čerpat jeho sílu můžete až 4 týdny

Přesazování chryzantém na zahradu je velice jednoduché. Nejdříve vyjmeme výhonky a následně květinu zasadíme na předem vybrané místo. Poté je nutné chryzantémy vydatně zalévat. Před mrazy je můžeme zasypat kůrou nebo jehličím, které je udrží v teple. I přes veškerou snahu se může stát, že květina zimu nepřežije. Pokud k tomu dojde, můžeme uschlou chryzantému přidat do kompostu, kde za nějakou dobu pomůže vyrůst jiné rostlině.

Zdroj: https://www.sundaygardener.net/how-to-overwinter-chrysanthemums/
Přidat na Seznam.cz