Krásné a rovné prádlo i bez žehličky může být skutečnost díky pár trikům

Jedna z nejméně oblíbených nebo minimálně nejkontroverznějších domácích prací: žehlení buď nesnášíte, nebo milujete. Hromada vypraného oblečení znamená předzvěst příjemného večera, nebo nenáviděnou a neustále odkládanou povinnost. Ať už patříte do jedné, nebo druhé skupiny, přinášíme vám pár tipů, jak prádlo vyžehlit bez žehličky.

Ne vždy je žehlička po ruce 

Někdo žehličku nevlastní, jiní často cestují. Ať už je nedílnou součástí vašeho života časté cestování za pracovními či soukromými účely, jistě řešíte co s oblečením, které po vytažení z kufru nevypadá zrovna uhlazeně. Jak na to, abyste na důležitou schůzku nebo romantickou večeři nemuseli ve zmuchlané košili?

  • speciální spreje pro takzvané žehlení rukama
  • vyhlazení díky páře ze sprchového koutu
  • fén nebo žehlička na vlasy
Zdroj obrázku: Pixabay

Zázračné žehlicí triky

Skvělou variantou jsou speciální spreje z drogerií, které jednoduše nastříkáte na oblečení a následně jej uhladíte rukama. Pokud se do drogerie zrovna nedostanete, skvělou variantou je rozprašovač s roztokem octa a vody v poměru 3 : 1. Funguje stejně jako zmíněné spreje, které jsou běžně k zakoupení ve většině drogerií. Nepříjemný zápach octa po usušení zmizí. 

Mohlo by vás zajímat:  Novoroční ohňostroj k silvestru patří, pro naše mazlíčky je ale utrpením

Pomocníkem pro uhlazení zmačkaného oblečení je pára. Pověste košili nebo jiný kousek svého šatníku k vaně nebo sprchovému koutu. Dostatek páry dokáže vyhladit všechny nechtěné záhyby. Pokud máte k dispozici kuchyni, můžete využít i páru z hrnce s vodou. Je to snadné, že?

Zdroj obrázku: Pixabay

Stejně funguje i fén na vlasy. Horký vzduch vyžehlí oblečení během chvíle. Najdete jej snad v každém hotelu, a tak na cestách výborně nahradí klasickou žehličku. Patří-li mezi vaši výbavu žehlička na vlasy, můžete prádlo vyžehlit i s její pomocí. Nezapomeňte ale nejdřív zkontrolovat teplotu, abyste své oblečení nepoškodili.

Přidat na Seznam.cz