Argument 238529 1920

Hluční sousedé dokážou pěkně otrávit život. Jednejte s nimi hlavně v klidu a najděte řešení

Dobrý soused, se kterým budete dobře vycházet, je dnes už snad rarita. Ne každý má na sousedy štěstí. Pokud bydlíte vedle někoho, kdo dělá hluk nebo kouří na balkoně a kouř vám jde do bytu, je potřeba to řešit. Zapomeňte ale na hádky nebo výhružky. I když budete mít pocit, že vám dochází trpělivost, jednejte s takovými sousedy klidně. 

Je potřeba dát najevo, že je vám jejich chování nepříjemné

Někteří lidé si myslí, že v domě bydlí sami, i když mají kolem sebe i několik desítek sousedů. Obtěžovat vás může noční hluk, dupání nebo kouř z cigaret, který se dostane až k vám do bytu, když větráte. Vydejte signál, že vás takové chování obtěžuje, místo toho, abyste si zakryli v noci hlavu polštářem nebo se doma zabednili. 

Mohlo by vás zajímat:  Nejenom veřejné toalety jsou líhní bakterií, které jen čekají na to až neznalý člověk vejde

Zkuste si promluvit s otravným sousedem. Pokud budete reagovat, dáte najevo, že s tím nesouhlasíte. Naopak, pokud to necháte být, problémy se mohou stupňovat, protože si soused bude myslet, že vám to nevadí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Když doma někdo o půlnoci vysává nebo poslouchá hudbu na balkoně, možná si neuvědomí, že je to velmi slyšet. Zaklepejte na sousedovy dveře, popište svou situaci a vysvětlete, jaké změny chcete. Na souseda nekřičte ani mu nevyhrožujte, protože tím ničeho nedosáhnete. 

Mohlo by vás zajímat:  Malování pokoje nemusí být noční můra. S dobrou přípravou to jde téměř samo

Buďte konkrétní a vždy mluvte k věci

Neodsuzujte souseda kvůli jeho kultuře nebo víře. Nemůžete vědět, jestli se ho zrovna takové osočení nedotkne víc, než chcete. Útok ho může velmi rozzlobit. Vaším cílem není hádka, ale změna sousedských zvyků, které narušují vaši pohodu a klid.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud nejste jediní, komu vadí hluk v domě, spojte se s ostatními sousedy. Zvlášť pokud autor hluku ignoruje vaše prosby o zlepšení. Je pro něj snadné postavit se jedné osobě, ale pokud vás bude víc, bude se snažit, aby si to nepokazil u všech. Promluvte s ostatními a stanovte limity, které by měl obtěžující soused dodržovat. 

Přidat na Seznam.cz