Washing Windows 394158 1920

Nepřítel mytí oken v zimě je rozhodně mráz, vyzrajte na něj

Mytí oken není příjemnou činností, ale nezbytnou povinností, kterou je třeba čas od času udělat. Není nutné je čistit každý měsíc, pokud jsou ale pokryty vrstvou nečistot, je třeba se pustit do práce bez ohledu na roční období. Nemusíte se ale trápit různými nefunkčními a náročnými způsoby mytí oken, stačí se inspirovat vyzkoušeným návodem pro mytí oken během chladných zimních měsíců.

Jaké počasí zvolit pro čištění oken?

Zásadní je nemýt okna, pokud mrzne nebo na ně naopak svítí přímé slunce, které způsobuje rychlejší schnutí a téměř zaručuje nevzhledné šmouhy. Pokud ale musíte z nějakého důvodu mýt okna během teplot pod nulou, dejte pozor, aby vám použitý přípravek na oknech nezamrzal. Motoristé mohou sáhnout po zimní kapalině do ostřikovačů, která úspěšně nahradí běžný čisticí prostředek na okna. Pokud ji nemáte po ruce, použijte speciální vlhčené ubrousky nebo ekologický čisticí prostředek. Vytvořte roztok teplé vody a lihového octa (2 : 1). Můžete přidat i glycerin nebo denaturovaný alkohol, dejte ale pozor na dávkování, velké množství může způsobit šmouhy.

Mohlo by vás zajímat:  Zlatá dodá každému interiéru nádech luxusu a pohodlí
Zdroj obrázku: Pixabay

Mrzne, až praští? Umyjte okna alespoň zevnitř

Mytí oken během mrazivých dnů má ještě další nevýhodu, snížíte si teplotu v bytě. Je nutné odklidit všechny choulostivé květiny z dosahu chladu a přemístit je do místnosti, kde jim nehrozí teplotní šok. Pokud nechcete byt příliš chladit, vyplatí se umýt okna alespoň zevnitř. To vám umožní místnost trochu rozjasnit a osvěžit. Rám lze umýt pastou z malého množství vody a jedlé sody, která rychle odstraní nečistoty a dodá lesku bílým plastovým rámům. A jak rozzářit skla? Použijte vodu se šťávou z jednoho citronu nebo balíček kyseliny citronové. Nejen, že odstraníte šmouhy a nečistoty, ale zaručí vám krásný lesk. Speciální utěrky na sklo zaručí jednoduché a efektivní setření beze šmouh. Skvělým pomocníkem je také elektrická aku stěrka.

Mohlo by vás zajímat:  Zamiokulkas bude díky hnojivu s amoniakem brzy obsypaný novými listy. Péči o něj zvládne každý
Zdroj obrázku: Pixabay
Přidat na Seznam.cz