Kouzla, kterými vyčarujete útulný domov

Jaké je tajemství příjemného domova, ve kterém se cítíte dobře? Tajemství tkví v příjemné výzdobě, ale i zde je potřeba dodržovat určitá pravidla.

  • dobrý vkus
  • interiérový design

Domov musí být útulný nejen pro vás, ale také pro ostatní obyvatele. Příjemně by se v něm měli cítit i hosté, pro které je učen především obývací pokoj.

Dodejte pokoji osobitost

Příjemného prostředí v této místnosti nikdy nedosáhnete, pokud ji zařídíte pouze ve studených barvách a nedodáte jí něco ze své osobnosti.

Pokud patříte k milovníkům například šedé barvy, nesmíte zapomenout, že prostředí se tímto stává chladným a je třeba ho proteplit živějšími barvami a zkombinovat například s dřevěným nábytkem. Pokud přidáte i nějaký historický kousek, dodáte místnosti hodně na osobitosti, protože tento kus nábytku vypráví příběh sám o sobě.

Obývací pokoj o vás bude něco vypovídat, pokud vhodně umístíte rodinné fotografie, popřípadě něco, co jste dokázali, sami vytvořili nebo co milujete. Můžou to být sportovní trofeje, namalovaný obraz, suvenýry z dovolené, pěkné kousky z vaší sbírky, knížky apod.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny opředené pověstí. Nic pro pověrčivé pěstitele

Tam kde se cítíme příjemně my, mělo by být dobře i našim přátelům.

Nezapomínejte na osvětlení

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Důležitou součástí obývacího pokoje je i vhodně rozvržené osvětlení. Každé se hodí k něčemu jinému. Proto i svoji domácnost vybavte několikerými světly. Intenzivní používejte při večeři nebo zábavě. Intimní naopak pokud odpočíváte, nebo sledujete film v televizi.

Zvýšenou pozornost věnujte potahům, polštářům a kobercům. Dodají místnosti barvu a teplo. I zde platí pravidlo vhodného kombinování barev a vzorů.

Pocit domova dodají i květiny, které jsou zároveň dekorativním prvkem. Zelená barva a péče o květiny navíc působí velmi relaxačně.

Důležitou součástí vašeho pokoje jsou i stěny. Nenechávejte je holé, umístěte zde obrazy nebo pouze nápisy pozitivního myšlení. Nezáleží na stylu, ale pouze na vkusu každého z nás.

I v malém obývacím pokoji je prostor pro všechno: rostliny, obrazy, koberce, pohodlnou pohovku – jen v menším množství a velikosti.

Přidat na Seznam.cz