Fiber 4814456 1920

Jak skrýt nevzhledné kabely v interiéru

Také vás štvou nevzhledné kabely, od domácích spotřebičů, které se nachází ve vašem domově? Kabely vypadají nevzhledně především v obývacím pokoji a takový vykukující kabel od televize dokáže pěkně naštvat. Díky jejich schování bude váš byt či dům vypadat uklizeněji a čistěji, než když budou kabely trčet všude kolem. Máme pro vás několik tipů, jak je skrýt.

Lišty

Lámete si hlavu s tím, jak zamaskovat kabely které jsou vedeny podél zdi? Vyzkoušejte lišty, je to velice elegantní způsob, jak je schovat. Úplně nejlepším způsobem jsou podlahové lišty, které mají vnější stranu sundavací a kabely se do nich tak velice snadno ukryjí.

Mohlo by vás zajímat:  Potravinoví moli jsou hrozbou v každé kuchyni. Je ale možné se jich účinně zbavit

Skříňka

Kabelová skříňka neboli také box, je úložný prostor, do které se snadno schovají nejen kabely, ale i nabíječky či prodlužovací kabely. V dnešní době je jich na trhu velké množství, v různých designech a velikostech, vybere si tak téměř každý.

Průchodky

Kabelové průchodky jsou určeny pro nábytek. Využívány jsou zejména v kuchyních, kde může být do kuchyňské desky zabudován i výsuvný panel se zásuvkami. Jedná se o velice elegantní řešení, které nenarušuje interiér.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Další možnosti

Dalšími variantami, které můžeme použít jsou:

  • kabelové svorky
  • kabelové punčochy
  • kabely potažené látkou
Mohlo by vás zajímat:  Jedna značka, dvě linie: Natuzzi Italia a Natuzzi Editions.

Možností je samozřejmě daleko více a u některých hraje svou roli i kreativita. Kabely můžete také ukrýt za nábytek, natřít, či je jinak nazdobit. Pokud jste kreativní, můžete z nevzhledných kabelů vytvořit i jisté umělecké dílo, které budou vaši hosté obdivovat.

Stavební úpravy

Pokud vás žádná z těchto variant nezaujala, může přistoupit ke stavebním úpravám, kdy se kabely ukryjí do zdi. Pokud plánujete rekonstrukci či stavbu domu a víte, co a kde budete mít, můžete kabely snadno ukrýt pod omítku. Budete k tomu potřebovat tzv. „husí krk“, do kterého se kabely schovají. Toto řešení je vhodné například pro závěsné televize.

Přidat na Seznam.cz