Color Patterns 2370497 1920

Barvy letošního roku přinášejí do interiéru nečekaný kontrast, který ale uklidní a zvedne náladu

V minulém roce byl více než kdy jindy náš interiér skloňován ve všech pádech. Náš domov se stal i naším pracovním prostorem. O to více je důležité, abychom si doma vytvořili prostředí, ve kterém se budeme cítit dobře. Pokoje by měly působit teplým dojmem, protože barvy v bytě ovlivňují naši náladu.

Barva roku 2021

Při volbě barvy roku odborníci z amerického Pantone Color Institute zvolili barvy hned dvě, a to žlutou a šedou. Přesněji sytou svítivě žlutou (Pantone 13-0647 Illuminating) a uklidňující šedou (Pantone 17-5104 Ultimate Gray). Dohromady vytváří velmi odvážnou kontrastní kombinaci, kterou málokdo čekal. Co tyto barvy znamenají? Šedá barva symbolizuje statečnost, sílu a pevnost. Tato barva se stala barvou roku zřejmě také v souvislosti s pandemií. Ale je to vynikající barva pro základní uspořádání interiéru. Jdou s ní dobře dohromady totiž i další barvy. A z jasně žluté bychom měli získat radostnou optimistickou náladu.

Mohlo by vás zajímat:  S vodním kamenem se vypořádá ocet nebo kyselina citronová
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Žluté doplňky rozsvítí interiér

Nucené pobývání doma nám dává příležitost ke změně interiéru. Letošní barevné hity tak můžeme v domácnosti použít například na bytových doplňcích. Jasně žlutá barva byt rozsvítí a pozitivně naladí. V této barvě budou dobře vypadat třeba tyto kousky: 

  • závěsná svítidla nebo lampičky,
  • dekorační polštáře,
  • drobné dekorace na nábytku nebo stole,
  • koberečky a další podlahové krytiny.

Šedá barva dobře kontrastuje se žlutou. Pěkně bude vypadat například taburet nebo malá stolička v kombinaci šedé a jasně žluté.

Mohlo by vás zajímat:  Rozplánujte si úklid na jednotlivé dny, týdny a měsíce
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dá se očekávat, že v těchto barevných kombinacích najdeme řadu skvělých designových věcí. Osvěžme si náš domov módními barevnými trendy, které nás pozitivně naladí, přinesou nám radost a tolik potřebný optimismus. I když máme velmi omezené možnosti návštěv designových veletrhů, výrobci určitě zahálet nebudou a řadu výrobků brzy najdeme také v online katalozích bytových doplňků.

Přidat na Seznam.cz