Problémový soused nemusí být noční můrou. Nejlepší metoda řešení je přesunout problém na někoho jiného

Problémový soused nemusí být noční můrou. Nejlepší metoda řešení je přesunout problém na někoho jiného

Ne každý má to štěstí, že může bydlet na samotě, kde si může dělat doslova, co chce, a nikdo ho neruší. Řada lidí musí bydlet v bytě, což pochopitelně znamená riziko budoucích problémů. Hlavně se sousedy, kteří mohou být různí. Nejhorší jsou ti, kteří působí ostatním problémy – často hlukem a dalším nevhodným chováním. Jak v takovém případě daného člověka řešit? Ideálně přesunout problémy na někoho jiného.

Obraťte se na SVJ

Většinu domů s jednotlivými byty spravuje SVJ, tedy společenství vlastníků jednotek. Jedná se o majitele jednotlivých bytů, kteří dohromady tvoří společenství spolu s volenými orgány. Těmi nejvyššími je předseda a pod něho spadající výbor SVJ. A právě na ten je ideální se v první fázi obrátit. Ten by měl mít povinnost daný problém řešit a ideálně vyřešit.

Mohlo by vás zajímat:  Lukáš: Na vánoční trhy si nosíme svařák ve vlastní termosce. Nechceme být dojné krávy trhovců

Volejte policii

Druhou možností, jak se dá problém řešit, je volání policie. I v tomto případě dojde k tomu, že problémového souseda začne řešit někdo jiný. Může to být policie státní, ale i městská. Sice nelze říct, že by tato cesta byla nějak výrazně efektivní, ale pravidelné návštěvy policistů problémového souseda mohou odradit od toho, aby v problémovém jednání pokračoval.

Odstěhujte se

Pokud máte konkrétní byt pronajatý, je nejlepší dát výpověď z nájmu a hledat si bydlení nové. Málokdy totiž u majitele nemovitosti budete mít takové zastání, že bude souseda v domě řešit. Pokud vám nemovitost patří, zvažte její prodej. Sousedské spory ať si následně řeší nový nájemce nebo majitel bytu.

Mohlo by vás zajímat:  Káva vyvolá v těle mnoho reakcí. Jedna z nich vede přímo na záchod
Zdroj obrázku: Freepik

Podejte žalobu

Pokud obtěžování sousedy překračuje únosnou mez, dá se podat i takzvaná sousedská žaloba. V takovém případě je namístě vzít si právníka. Jak z důvodu, že se postará o správnost podání, tak i proto, že to bude přesně jeho osoba, kdo bude v celém procesu vystupovat a vše za vás řešit. Opět jedna z možností, jak problém nenechat být, ale zároveň neplýtvat vlastním časem.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz